I halowy turniej Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz (zdjęcia)

W sobotę 17 stycznia odbył się pierwszy halowy turniej Akademii Młodych Orłów w Międzyrzeczu. Turniej zorganizowany został z inicjatywy Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Wkład w organizację miało również  miasto Międzyrzecz i Miejski Ośrodek Sportu i Wypoczynku. W organizację bardzo mocno zaangażowali się także rodzice dzieci zrzeszonych w "Gnieździe Orła".

turniej amo5

W turnieju udział wzięło blisko 200 dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Poza dziećmi trenującymi w Międzyrzeckim AMO udział w rozgrywkach wzięli zawodnicy m.in. z klubów: Carina Gubin, Football Academy Krosno Odrzańskie, GKP Pszczew, Polonia Słubice. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Szkoła Podstawowa z Kaławy, Kadra LZPN  rocznik 2004 oraz Reprezentacja Gminy Bledzew. Rozegrano łącznie 52 mecze we wszystkich kategoriach, w których padło mnóstwo bramek. W każdej kategorii trenerzy wybrali najlepszych zawodników. I tak w skrzatach najlepszym zawodnikiem został Cyprian Łunkiewicz( Reprezentacja Gminy Bledzew), w kategorii żak młodszy Szymon Dziedzic (Football Academy Krosno Odrzańskie), w żaku starszym trenerzy wybrali Maksymiliana Tyczyńskiego (SP Kaława), w orliku młodszym Kacpra Czarneckiego (AMO Międzyrzecz) natomiast w orliku starszym Mateusza Walczaka (Kadra LZPN 2004). Poza rozgrywkami młodych adeptów piłki nożnej przeprowadzone zostały konkursy, w których udział brały w bezpośrednich pojedynkach dzieci i rodzice.  

Oprócz nagród rzeczowych i medali, każdy z uczestników oraz ich opiekunów mógł skosztować pysznych domowych wypieków, przygotowanych przez rodziców dzieci.

Lubuski Związek Pragnie podziękować wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji tego wspaniałego święta piłki nożnej w Międzyrzeczu.

turniej amo1

turniej amo2

turniej amo4

turniej amo6

turniej amo7

turniej amo8