LOTOS ePuchar Polski - ruszają esportowe rozgrywki dla klubów piłkarskich!

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność ogłosić organizację LOTOS ePucharu Polski - drugiego sezonu esportowych rozgrywek dla klubów piłkarskich. W dwóch turniejach w grach FIFA 22 oraz eFootball PES 2021 będą mogły wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie w Polsce - nawet z najniższych klas rozgrywkowych. Uczestnicy turnieju będą walczyli o awans na turniej finałowy LOTOS ePucharu Polski, podczas którego do wygrania będą nagrody o wartości 22 000 złotych.

LOTOS_ePuchar_Polski_wide.png

Czytaj więcej...

Robert Skowron gościem LCI

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem LCI z Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robertem Skowronem. Na rozmowę zaprasza Andrzej Flügel.

 

Powołano grupę roboczą ds. programu szkolenia PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej powołał grupę roboczą ds. programu szkolenia PZPN. Celem działalności grupy roboczej jest wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości szkolenia w klubach poprzez ujednolicenie i systematyzację szkolenia w Polsce. W pierwszej kolejności powstanie zunifikowany program szkolenia dla kategorii wiekowych skrzat, żak, orlik i młodzik. Opracowane materiały trafią do wszystkich trenerów i klubów w Polsce. Programem objęte zostaną kluby, które nie posiadają autorskiego programu szkolenia. Miło nam poinformować, że w grupie ekspertów znalazł się Kamil Michniewicz (Trener UEFA A) - przewodniczący Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN, trener analityk reprezentacji Polski w AMP Futbolu oraz trener edukator PZPN. 

grupowe-dm2.png

Lubuskie zespoły poza Centralną Ligą Juniorów

Niestety nie zobaczymy lubuskich zespołów w Centralnej Ludze Juniorów w sezonie 2021/2022. W barażu o CLJ U-15 Warta Gorzów Wlkp. w pierwszym meczu zremisowała z BTS Rekord Bielsko-Biała 1:1, ale w rewanżu przegrała 0:1. Z kolei w barażu o CLJ U-17 Lechia Zielona Góra nie utrzymała przewagi z pierwszego meczu (2:1) i w Sosnowcu przegrała z miejscowym Zagłębiem 1:5. 

JAKO Klasa Okręgowa: Chynowianka kończy jesień bez zwycięstwa

Chynowianka Zielona Góra przegrywa z Błękitnymi Ołobok 0:1 i kończy pierwszą część sezonu 2021/2022 bez zwycięstwa. 6 remisów i 9 porażek - to jesienny bilans zielonogórzan. Mecz oglądali: Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron, doradca Prezesa Mirosław Kędziora i trener reprezentacji województwa 2008 Stanisław Gąsior. Przed spotkaniem Prezes Skowron odznaczył Prezesa Chynowianki Piotra Turzańskiego Złotą Odznaką Honorową Lubuskiego ZPN.

chynowianka1.jpeg 

Czytaj więcej...

JAKO Klasa Okręgowa: 7 bramek w Ochli

Festiwal strzelecki w Ochli! Miejscowa Zorza pokonała 7:0 Pogoń Wschowa i z bilansem: 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek kończy piłkarską jesień. Mecz oglądali przedstawiciele Lubuskiego ZPN: Prezes Robert Skowron, doradca Prezesa Mirosław Kędziora, Przewodniczący Komisji Odznaczeń Arkadiusz Dąbrowski i trener kadry 2008 Stanisław Gąsior, którzy spotkali się z Prezesem Zorzy Tomaszem Godziszem.

zorza_ochla.jpeg

Odszedł Jan Suwary

wstazkaZ przykrością informujemy, że zmarł Jan Suwary, Honorowy Członek Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarz, zasłużony trener oraz wieloletni działacz piłkarski. Wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje Rodzinie i Bliskim składają Prezes Robert Skowron wraz z Zarządem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 20.11.2021 roku o godz. 9.30 w kaplicy Products przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp.

Za nami Akademia Grassroots 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem wróciliśmy z konferencjami Grassroots. Tegoroczna Akademia, której tematem przewodnim była "Potęga świadomości" odbyła się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku. Wśród prelegentów zobaczyliśmy: koordynatora szkolenia dzieci i młodzieży w PZPN Michała Libicha, trenera reprezentacji Polski U-15 Rafała Lasockiego, trenerów Mobilnego AMO: Łukasza Gargułę i Wojciecha Kochanowskiego oraz Przewodniczącego Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN i analityka reprezentacji AMP Futbol Kamila Michniewicza.

Lubuski Związek Piłki Nożnej dziękuje OSiRowi Zbąszynek za pomoc w organizacji wydarzenia oraz klubom Warta Gorzów Wlkp. i ZAP Zbąszynek za świetne grupy do treningów pokazowych.

255917911_1636622513403697_7408515314252035845_n.jpg  258092454_1636622820070333_4528157979708101872_n.jpg

Czytaj więcej...

Odszedł Zbigniew Korszun

wstazkaZ przykrością informujemy, że 15 listopada zmarł Zbigniew Korszun, były piłkarz m.in Sparty Nietkowice i Lechii Zielona Góra. Wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje Rodzinie i Bliskim składają Prezes Robert Skowron wraz z Zarządem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Msza św. odbędzie się w sobotę 20.11.2021 roku o godz. 10:00 w kościele w Nietkowicach. Uroczystości pogrzebowe o godz. 10:20.

Wiceprezes Zdzisław Czyrka Honorowym Członkiem PZPN

15 listopada podczas uroczystości zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej, Wiceprezes Zdzisław Czyrka otrzymał tytuł "Honorowego członka PZPN". Specjalne wyróżnienie zostało przyznane podczas sierpniowego Walnego Zjazdu PZPN. Gratulujemy!

Honorowi_PZPN1.jpeg  Honorowi_PZPN2.jpeg

KEEZA Klasa A: wygrana Spartaka Budachów

W ostatniej kolejce rundy jesiennej KEEZA Klasy A gr. 2 Spartak Budachów podejmował Pogoń Wężyska. Gospodarze wygrali 4:2 i zakończyli "jesień" na 5. miejscu w tabeli. Spotkanie w Budachowie oglądali przedstawiciele Lubuskiego ZPN: Prezes Robert Skowron, doradca Prezesa Mirosław Kędziora oraz trener reprezentacji woj. 2008 Stanisław Gąsior. Przed meczem Prezes Robert Skowron odznaczył zasłużonych działaczy klubu:

20211113_140131.jpg

Czytaj więcej...