Za nami eliminacje regionalne Turnieju Gry 1×1 w województwie lubuskim [FOTO + VIDEO]

23 maja na stadionie miejskim w Rzepinie rozegrano regionalne eliminacje Turnieju Gry 1×1 dla najmłodszych dryblerów i najmłodszych dryblerek w województwie lubuskim w czterech kategoriach wiekowych. W turnieju, w którym wzięło udział niemal 200 chłopców i dziewczynek, nie zabrakło wielkich emocji.

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji Turnieju Gry 1×1, w której udział wzięło ponad 30 tysięcy dzieci, nie było innej możliwości, niż kontynuowanie tej inicjatywy skierowanej do najmłodszych piłkarzy i piłkarek w 2024 roku. Wzorem poprzedniej edycji, tegoroczne eliminacje regionalne w województwie lubuskim ponownie odbyły się w Rzepinie, gdzie do rywalizacji przystąpili najlepsi dryblerzy i najlepsze dryblerki z roczników 2016, 2015, 2014, 2013, wyłonieni w eliminacjach przeprowadzonych przez kluby zrzeszone w Lubuskim ZPN. 

Łącznie w eliminacjach regionalnych na 8 boiskach utworzonych na murawie stadionu miejskiego w Rzepinie rywalizowało niemal 200 zawodników i zawodniczek, co stanowi duży, bo aż 30-procentowy wzrost jeśli chodzi o liczbę uczestników względem poprzedniej edycji. „Rzepin żyje sportem i to, co tutaj widzimy, dobitnie o tym świadczy. Czujemy się docenieni i wyróżnieni, że kolejna edycja Turnieju Gry 1×1 odbywa się w Rzepinie. Bardzo dziękujemy za możliwość organizacji tego typu turnieju, ponieważ to piękna inicjatywa. Według mnie to bardzo dobry pomysł, ponieważ dzieci powinny uczyć się i nie bać się od najmłodszych lat dryblować i uczyć się techniki piłkarskiej”, wyznał burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, który podczas oficjalnego otwarcia turnieju odebrał z rąk obecnych na miejscu Prezesa Lubuskiego ZPN i Członka Zarządu PZPN Roberta Skowrona oraz Prezesa Zachodniopomorskiego ZPN i Wiceprezesa PZPN ds. szkoleniowych Macieja Mateńko podziękowanie za wkład w rozwój piłki nożnej od Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy.

Całodniowe zmagania na stadionie miejskim w Rzepinie dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom i zawodniczkom, jak i zgromadzonym na trybunach rodzicom, trenerom i opiekunom. Nierzadko o kwestii wyłonienia najlepszej ósemki decydowała tzw. „mała tabela”, co tylko pokazuje, jak zacięta była rywalizacja. O poziomie czwartkowych pojedynków mówił Kamil Michniewicz, Koordynator Turnieju Gry 1×1 w województwie lubuskim. „Poziom jest dużo wyższy i widać, ze zawodnicy w klubach się do tego przygotowują. To cieszy, bo widzieliśmy dużo fajnych, ofensywnych akcji we wszystkich kategoriach wiekowych, a to dopiero eliminacje regionalne. Już nie możemy się doczekać, jak będą wyglądały finały wojewódzkie”, stwierdził trener Michniewicz, który jest również członkiem grupy roboczej ds. programu szkolenia PZPN, gdzie ponad rok temu narodziła się idea Turnieju Gry 1×1.

Obserwując zmagania podczas tegorocznych eliminacji regionalnych trener Michniewicz zwrócił uwagę na zmianę postaw boiskowych wśród dzieci, co bez wątpienia jest jednym z założeń Turnieju Gry 1×1. „Widać po dzieciach, że ich odwaga jest zdecydowanie większa. W ubiegłym roku bardzo wiele dzieci płakało po porażkach, natomiast w tym roku większość dziewczynek i chłopców była do tego przygotowana, potrafiła sobie z tym poradzić, wychodziła na kolejny mecz i dawała z siebie wszystko. To też jest fajne, bo pokazuje, że dzieci nie boją się dryblować, wiedzą, że mogą ponieść niepowodzenie, ale starają się wyciągnąć wnioski i wygrywać pojedynki”, wyznał szkoleniowiec.

Rozwój rozgrywek, większa frekwencja, zwiększenie świadomości i odwagi wśród dzieci – to wszystko stanowi podstawę głównej idei Turnieju Gry 1×1, czyli wychowania kreatywnych zawodników poprzez promocję ich indywidualnych umiejętności. „Chcemy wychowywać następnych Kamilów Grosickich, czyli zawodników, którzy potrafią wygrywać pojedynki jeden na jeden. Jeśli mamy nawiązywać do najlepszych na świecie, to musimy takich zawodników wychowywać, bo oni sami się nie urodzą. Musimy uczyć ich, aby byli odważni i kreatywni”, mówił Maciej Mateńko.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego przebieg eliminacji regionalnych Turnieju Gry 1×1 w Rzepinie. 

Awans do eliminacji wojewódzkich Turnieju Gry 1×1 wywalczyli i wywalczyły następujący zawodnicy i zawodniczki:

Chłopcy rocznik 2013

Grupa północna: Jan Szkółka (Warta Gorzów Wlkp.), Kacper Klimas (GKS Kłodawa), Szymon Chołodnicki (WSP Witnica), Borys Barcik (Stilon Gorzów Wlkp.), Antoni Chrebor (Lubuszanin Drezdenko), SZYMON MARKOWSKI (Chemik Gorzów Wlkp.), Jan Zimmerman (UKS Słońsk), Milan Mueller (Bosko Sulęcin)

Grupa południowa: Wojciech Karpiński (Szkółka Piłkarska Hattrick Nowa Sól), Bartosz Drożdżyński (Dąd Sława-Przybyszów). Ivo Chomin (MTS Pogoń Świebodzin), Wiktor Minta (Zbąszynecka Akademia Piłkarska), Piotr Murawski (APMM Zielona Góra), Olaf Drozdek (SKP Kisielin), Antoni Szurkowski (Odra Pomorsko), Marcin Breźny (MLUKS Dwójka MOS Gubin)

Chłopcy rocznik 2014

Grupa północna: Mateusz Czaplicki (Progres Gorzów Wlkp.), Oskar Kobza (Chemik Gorzów Wlkp.), Adam Szurko (GKS Kłodawa), Natan Drozdowicz (Stilon Gorzów WLkp.), Damian Niestrawski (Ilanka Rzepin), Wojciech Pięta (Bosko Sulęcin), Nikodem Mazurek (LAP Słubice), Kacper Kurkus (Zieloni Lubiechnia Wielka)

Grupa południowa: Jakub Bużek (Lech Sulechów), Marcel Gembara-Imeh (APMM Zielona Góra), Karol Sikora (MUKS 11 Zielona Góra), Cyprian Kowalewicz (Dąb Sława-Przybyszów), Sebastian Słowiński (Fundacja Sportowa Sokół Bojadła), Fabian Podgórski (MLUKS Dwójka MOS Gubin), Filip Noga (Odra Pomorsko), Miłosz Walorski (MTS Pogoń Świebodzin)

Dziewczynki rocznik 2014

Chiara Peddiu (MUKS 11 Zielona Góra), Amelia Adam (UKS AP Falubaz Zielona Góra), Zuzanna Borkowska (Zbąszynecka Akademia Piłkarska), Natalia Kubala (Fundacja Sportowa Sokół Bojadła), Amelia Łebek (Czarni Rudno), Pitrwska Kalina (Dąb Sława-Przybyszów), Marcelina Skawińska (Iskra Małomice), Yelyzaveta Tsyhanyuk (Promień Żary).

Chłopcy rocznik 2015

Grupa północna: Alan Ziajka (UKS Czwórka Kostrzyn n/O), Tobiasz Latoszek (Warta Gorzów Wlkp.), Mateusz Skierkowski (UKS Polonia Słubice), Oskar Klimas (GKS Kłodawa), Wojciech Kubas (Progres Gorzów Wlkp.), Adam Habura (UKS Torzym), Jan Góral (Orzeł Międzyrzecz), Ignacy Graczyk (SPÓJNIA Ośno Lubuskie)

Grupa południowa: Kacper Jarzębiński (MUKSI Hat-trick Lubsko), Mateusz Sadkowski (Fundacja Sportowa Sokół Bojadła), Jakub Wachowski (UKS Szkółka Piłkarska Hattrick Nowa Sól), Jan Górski (APMM Zielona Góra), Mateusz Świdkiewicz (KS Promień Żary), Szymon Bota (Odra Nietków), Kacper Malicki (Lech Sulechów), Kacper Hajkowicz  (LZS Start Płoty)

Chłopcy rocznik 2016

Grupa północna: Aleks Młyńczyk (UKS Torzym), Stanislaw Lipski (Bosko Sulęcin), Miłosz Łabiak (Warta Gorzów Wlkp.), Olgierd Osowiec (TS Celuloza Kostrzyn n/O), Franciszek Ostojski (Chemik Gorzów Wlkp.), Cezary Szram (UKS Polonia Słubice), Marcin Barcz (Lubuszanin Drezdenko), Aleksander Dziuban (Progres Gorzów Wlkp.)

Grupa południowa: Michał Suszczyński (Lech Sulechów), Hugo Petluszewski  (Iskra Małomice), Cyprian Jakubowski (LZS Start Płoty), Paweł Bartnicki (UKS AP Falubaz Zielona Góra), Mikołaj Samarzewski (Dąb Sława-Przybyszów), Wojciech Woźniak (UKS Szkółka Piłkarska Hattrick Nowa Sól), Ksawery Lejko (Muks 11 Zielona Góra), Dawid Kwaśnik (Dąbrówka Kargowa)

Pozostałe aktualności

Kto jest kim, czyli podział kategorii wiekowych w rozgrywkach młodzieżowych 2024...

0
Lubuski Związek Piłki Nożnej przedstawia podział kategorii wiekowych w rozgrywkach młodzieżowych na sezon 2024/2025: 1) Junior Starszy U-19 (A1-A2)2006, 2007, 2008 2) Junior Młodszy U-17 (B...

Relax Grabice z Pucharem Polski na szczeblu podokręgu Krosno Odrz.

0
W sobotę 22 czerwca na stadionie OSiR w Krośnie Odrzańskim odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Krosno Odrz. Po emocjonującym spotkaniu Relax Grabice pokonał Bóbr Bobrowice 3:2. ...

Komunikat Wydziału Dyscypliny nr 32 sezon 2023/2024 z dnia 20.06.2024 r.

0
Przedstawiamy komunikat nr 32 sezon 2023/2024 z dnia 20.06.2024 r. Wydziału Dyscypliny Lubuskiego ZPN oraz komunikat nr 31 Zespołu Orzekającego Wydziału Dyscypliny LZPN w Gorzowie Wlkp. Komuni...

Kurs trenerski UEFA A – edycja 2025

0
Zgodnie z Uchwałą nr III/29 z dnia 9 lutego 2022 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Organizacji Kursów Kształcenia Trenerów Piłki Nożnej zgodnie z wymogami Konwencji Trenerskie...

Jedność grupy kluczem do sukcesu. Osiedle Sady Polonia Słubice z awansem do III ...

0
Po długich latach oczekiwania Osiedle Sady Polonia Słubice wraca na zaplecze szczebla centralnego. Drużyna dowodzona przez trenera Andrzeja Wypycha wytrzymała ciśnienie do końca i w ostatniej kol...

Powołanie na konsultację szkoleniową rocznika 2013 w Karninie

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniu 19.06.2024 (środa) w Karninie o godz. 11.00 odbędzie się konsultacja selekcyjna chłopców z rocznika 2013. Powołani zostali n...

Paulina Dudek i Natalia Radkiewicz powołane do reprezentacji Polski

0
Selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet Nina Patalon powołała 23 zawodniczki na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w dniach 28 czerwca – 3 lipca w Pruszkowie. Po długiej absencji spowo...

Dawni piłkarze SHR Wojcieszyce uczcili pamięć swego trenera Tadeusza Lisowskiego...

0
15 czerwca, na klubowym budynku SHR Wojcieszyce pojawiła się tablica, upamiętniająca trenera Tadeusza Lisowskiego. Przepracował w Wojcieszycach 12 lat. Zmarł w październiku ubiegłego roku w wieku 76 ...

Powołanie na konsultację szkoleniową rocznika 2013

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniu 18.06.2024 w Kożuchowie o godzinie 11:00 i 14:00 odbędą się konsultacje selekcyjne chłopców z rocznika 2013. Powołani zostal...

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Oldbojów +42

0
Miło nam poinformować, że Lubuski Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Oldbojów +42. Turniej odbędzie się w dniach 28-30.06.2024 r. w Babimoście. Serdec...