Świąteczny turniej orliczek i żaczek w Gorzowie Wielkopolskim

Piłkarskie zmagania dziewczynek w województwie lubuskim w 2023 roku można uznać za zakończone. W Gorzowie Wielkopolskim najmłodsze piłkarki z regionu rywalizowały w świątecznej atmosferze w turnieju bez wyników i tabel, za to z uśmiechem i dobrą zabawą.

W minioną niedzielę swoje rozgrywki w 2023 roku zakończyły najmłodsze miłośniczki piłki nożnej, czyli orliczki oraz żaczki. Jest to inicjatywa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, aby na koniec każdej rundy rozgrywkowej odbywał się turniej podsumowujący. Po letnim Memoriale im. Jana Suwarego, przyszedł czas na Turniej Świąteczny.

Spotkania na zakończenie rundy cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród zawodniczek, jak i trenerów. „Dziewczęta z niecierpliwością czekały na ten turniej. Nasze zawodniczki zazwyczaj co tydzień rywalizują w podobnych turniejach z chłopcami. Tym razem miały okazję sportowo zmierzyć się z rówieśniczkami z województwa. lubuskiego. Gra z dziewczynami i sprawna organizacja turnieju z mikołajkową oprawą sprawiła im dużo radości. W czasie powrotu miło było słyszeć pytania: «Kiedy będzie następny turniej?»”, podsumował Jacek Malewicz, trener zespołu Promień Żary

Cel takich rozgrywek to przede wszystkim popularyzacja i rozwój piłki kobiecej w naszym województwie, co zaznacza Krzysztof Stępień, trener MUKS PS Kostrzyn nad Odrą: „Inicjatywa turnieju jest jak najbardziej słuszna. To kolejny krok w kobiecej piłce do promowania naszego województwa i naszych klubów. Turniej, w którym braliśmy udział, podobał się dziewczynom i chętnie przyjedziemy tu kolejnym razem. Widać, że piłka nożna wśród dziewcząt cieszy się coraz większym zainteresowaniem”.

W turnieju wzięły udział zespoły z czterech klubów: Promień Żary, MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą, MUKS 11 Zielona Góra oraz Ladies Soccer Team Gorzów Wielkopolski. Podczas zawodów nie prowadzono klasyfikacji oraz nie zapisywano wyników. Zgromadzeni rodzice na tablicy wyników mogli śledzić tylko i wyłącznie czas spotkania. Taka forma zapewniła sporo minut na parkiecie dla każdej zawodniczki, a trenerzy poza prowadzeniem swoich zespołów mieli chwilę miedzy spotkaniami na wymianę zdań. „Fajna inicjatywa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w osobie Koordynatora Kamila Jaźwińskiego, gdzie dziewczynki w kategorii żaczek oraz orliczek w świątecznej atmosferze mogły rywalizować na hali. Dużo grania bez wyników i klasyfikacji, a przecież o to chodzi w najmłodszych kategoriach. Dla nas, trenerów, to także okazja na spotkanie oraz wymianę swoich spostrzeżeń w szkoleniu dziewcząt i kierunku w jakim powinno pójść województwo lubuskie, aby móc rywalizować z innymi województwami – dodał Dariusz Kurzawa z MUKS 11 Zielona Góra.

CO GŁÓWNE AKTORKI TYCH ZAWODÓW POWIEDZIAŁY NAM PO TURNIEJU ?

Amelia Karaśkiewicz, lat 10, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą: „Turniej bardzo mi się podobał, bo było dużo dziewczyn, szkoda tylko, że mam aktualnie problemy z kolanem nie mogłam grać na 100%. Czekam na kolejne takie turnieje”.

Chiara Peddiu, lat 8,  MUKS 11 Zielona Góra: „Bardzo fajnie się grało. Lubię grać na hali, bo na boisku są większe bramki i jest trudniej bronić. Super niespodzianka w postaci prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo się cieszyłam z koleżankami, bo udało się wygrać wszystkie mecze.

Dominika Drobniak, lat 10, Promień Żary: „Dziś na turnieju świetnie się bawiłam, była fajna rywalizacja i miałam okazję wreszcie pograć z innymi dziewczynami z innych miejscowości. Chciałabym, aby takich turniejów było więcej i aby były one bliżej Żar.

Magdalena Lipińska, lat 8, Ladies Soccer Team Gorzów Wielkopolski:Turniej bardzo mi się podobał, mimo kilku kontuzji w naszym zespole wraz z koleżankami nie poddawałyśmy się i grałyśmy do końca. Bardzo chętnie uczestniczyłabym częściej w takich turniejach bo po prostu mi się podobało.

Zadowolenie zawodniczek i trenerów z turnieju budzi coraz większy apetyt na częstsze spotkania, o czym mówi trener Paulina Brzozowska z Ladies Soccer Team Gorzów Wlkp. „Bardzo fajny turniej, dobrze zorganizowany i przede wszystkim sprawnie przeprowadzony. Wszystkim zawodniczkom bardzo się podobało. Mam nadzieje, że będzie zdecydowanie więcej takich turniejów”. Feedback okazał się bardzo pozytywny i daje szerokie pole możliwości Komisji Piłkarstwa Kobiecego Lubuskiego ZPN w roku 2024. Tym turniejem zamykamy zmagania dziewczynek w mijającym roku, a informacje o kolejnych turniejach pojawią się już na początku roku wraz z półrocznym planem imprez sportowych piłkarstwa kobiecego w województwie lubuskim.

Pozostałe aktualności

Ostatnia szansa na dołączenie do Pucharu Tymbarku!

0
Już tylko do 6 marca można zgłaszać drużyny do największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. Na zwycięzców czekają niezwykłe nagrody – finał na PGE Narodowym, uczest...

Kluby z Sulechowa otrzymały nowe bramki

0
26 lutego Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron wraz z Przewodniczącym Komisji Odznaczeń Lubuskiego ZPN i Dyrektorem Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałko...

Kolejne bramki dla Żaczków w rękach lubuskich klubów

0
W piątek, 23 lutego, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej wraz z Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robertem Skowronem odwiedzili kluby z powiatu świebodzińskiego, którym...

Spotkanie Prezesa Skowrona z Wójtem Bledzewa

0
22 lutego Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron spotkał się z Wójtem Bledzewa Małgorzatą Musiałowską. Rozmowy dotyczyły sytuacji klubów z terenu Gminy oraz rozwoju infrastruktury spor...

Prezes Kulesza odwiedził Ziemię Lubuską

0
We wtorek 20 lutego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, przyjechał do województwa lubuskiego, gdzie spotkał się z władzami Lubuskiego ZPN, przedstawicielami klubów oraz samorzą...

Ruszył mPZPN, czyli aplikacja dla wszystkich trenerów piłkarskich w Polsce

0
Nowopowstała aplikacja mPZPN ma być swoistym centrum zarządzania własną edukacją dla wszystkich trenerów piłki nożnej w Polsce. Już dziś można ją pobierać na swoje telefony i korzystać m.in. w celu l...

Bramki dla Żaczków z Gubina

0
Kolejny klub z woj. lubuskiego otrzymał komplet bramek dla kat. Żak. Tym razem Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron przekazał sprzęt dla klubu MLUKS Dwójka MOS Gubin. Bramki odebrał ...

Kolejne kluby z bramkami dla kat. Żak

0
19 lutego Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron odwiedził kolejne kluby sportowe, którym wręczył komplet bramek dla kategorii wiekowej Żak. Sprzęt trafił do Zielonych Lubiechnia Wielk...

Powołanie na konsultację szkoleniową rocznika 2012

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniu 26.02.2024. o godzinie 16:00 w Krośnie Odrzańskim na boisku sztucznym odbędzie się konsultacja szkoleniowa dziewcząt ur. w 2012 ...

Prezes Skowron odwiedził kluby z powiatu gorzowskiego

0
W piątek 16 lutego Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron odwiedził powiat gorzowski, gdzie w towarzystwie Starosty Powiatu Gorzowskiego Agnieszki Chudziak, Przewodniczącego Rady P...