Świąteczny turniej orliczek i żaczek w Gorzowie Wielkopolskim

Piłkarskie zmagania dziewczynek w województwie lubuskim w 2023 roku można uznać za zakończone. W Gorzowie Wielkopolskim najmłodsze piłkarki z regionu rywalizowały w świątecznej atmosferze w turnieju bez wyników i tabel, za to z uśmiechem i dobrą zabawą.

W minioną niedzielę swoje rozgrywki w 2023 roku zakończyły najmłodsze miłośniczki piłki nożnej, czyli orliczki oraz żaczki. Jest to inicjatywa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, aby na koniec każdej rundy rozgrywkowej odbywał się turniej podsumowujący. Po letnim Memoriale im. Jana Suwarego, przyszedł czas na Turniej Świąteczny.

Spotkania na zakończenie rundy cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród zawodniczek, jak i trenerów. „Dziewczęta z niecierpliwością czekały na ten turniej. Nasze zawodniczki zazwyczaj co tydzień rywalizują w podobnych turniejach z chłopcami. Tym razem miały okazję sportowo zmierzyć się z rówieśniczkami z województwa. lubuskiego. Gra z dziewczynami i sprawna organizacja turnieju z mikołajkową oprawą sprawiła im dużo radości. W czasie powrotu miło było słyszeć pytania: «Kiedy będzie następny turniej?»”, podsumował Jacek Malewicz, trener zespołu Promień Żary

Cel takich rozgrywek to przede wszystkim popularyzacja i rozwój piłki kobiecej w naszym województwie, co zaznacza Krzysztof Stępień, trener MUKS PS Kostrzyn nad Odrą: „Inicjatywa turnieju jest jak najbardziej słuszna. To kolejny krok w kobiecej piłce do promowania naszego województwa i naszych klubów. Turniej, w którym braliśmy udział, podobał się dziewczynom i chętnie przyjedziemy tu kolejnym razem. Widać, że piłka nożna wśród dziewcząt cieszy się coraz większym zainteresowaniem”.

W turnieju wzięły udział zespoły z czterech klubów: Promień Żary, MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą, MUKS 11 Zielona Góra oraz Ladies Soccer Team Gorzów Wielkopolski. Podczas zawodów nie prowadzono klasyfikacji oraz nie zapisywano wyników. Zgromadzeni rodzice na tablicy wyników mogli śledzić tylko i wyłącznie czas spotkania. Taka forma zapewniła sporo minut na parkiecie dla każdej zawodniczki, a trenerzy poza prowadzeniem swoich zespołów mieli chwilę miedzy spotkaniami na wymianę zdań. „Fajna inicjatywa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w osobie Koordynatora Kamila Jaźwińskiego, gdzie dziewczynki w kategorii żaczek oraz orliczek w świątecznej atmosferze mogły rywalizować na hali. Dużo grania bez wyników i klasyfikacji, a przecież o to chodzi w najmłodszych kategoriach. Dla nas, trenerów, to także okazja na spotkanie oraz wymianę swoich spostrzeżeń w szkoleniu dziewcząt i kierunku w jakim powinno pójść województwo lubuskie, aby móc rywalizować z innymi województwami – dodał Dariusz Kurzawa z MUKS 11 Zielona Góra.

CO GŁÓWNE AKTORKI TYCH ZAWODÓW POWIEDZIAŁY NAM PO TURNIEJU ?

Amelia Karaśkiewicz, lat 10, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą: „Turniej bardzo mi się podobał, bo było dużo dziewczyn, szkoda tylko, że mam aktualnie problemy z kolanem nie mogłam grać na 100%. Czekam na kolejne takie turnieje”.

Chiara Peddiu, lat 8,  MUKS 11 Zielona Góra: „Bardzo fajnie się grało. Lubię grać na hali, bo na boisku są większe bramki i jest trudniej bronić. Super niespodzianka w postaci prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo się cieszyłam z koleżankami, bo udało się wygrać wszystkie mecze.

Dominika Drobniak, lat 10, Promień Żary: „Dziś na turnieju świetnie się bawiłam, była fajna rywalizacja i miałam okazję wreszcie pograć z innymi dziewczynami z innych miejscowości. Chciałabym, aby takich turniejów było więcej i aby były one bliżej Żar.

Magdalena Lipińska, lat 8, Ladies Soccer Team Gorzów Wielkopolski:Turniej bardzo mi się podobał, mimo kilku kontuzji w naszym zespole wraz z koleżankami nie poddawałyśmy się i grałyśmy do końca. Bardzo chętnie uczestniczyłabym częściej w takich turniejach bo po prostu mi się podobało.

Zadowolenie zawodniczek i trenerów z turnieju budzi coraz większy apetyt na częstsze spotkania, o czym mówi trener Paulina Brzozowska z Ladies Soccer Team Gorzów Wlkp. „Bardzo fajny turniej, dobrze zorganizowany i przede wszystkim sprawnie przeprowadzony. Wszystkim zawodniczkom bardzo się podobało. Mam nadzieje, że będzie zdecydowanie więcej takich turniejów”. Feedback okazał się bardzo pozytywny i daje szerokie pole możliwości Komisji Piłkarstwa Kobiecego Lubuskiego ZPN w roku 2024. Tym turniejem zamykamy zmagania dziewczynek w mijającym roku, a informacje o kolejnych turniejach pojawią się już na początku roku wraz z półrocznym planem imprez sportowych piłkarstwa kobiecego w województwie lubuskim.

Pozostałe aktualności

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Oldbojów +42

0
Miło nam poinformować, że Lubuski Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Oldbojów +42. Turniej odbędzie się w dniach 28-30.06.2024 r. w Babimoście. Serdec...

Powołania na finały ogólnopolskie o puchar K. Górskiego rocznik 2011

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniach 22-29.06.2024 r. w Jarocinie i we Wrześni odbędą się ogólnopolskie finały rozgrywek o puchar K. Górskiego. Powołani zostali na...

Komunikat Wydziału Dyscypliny nr 31 sezon 2023/2024 z dnia 13.06.2024 r.

0
Przedstawiamy komunikat nr 31 sezon 2023/2024 z dnia 13.06.2024 r. Wydziału Dyscypliny Lubuskiego ZPN oraz komunikat nr 30 Zespołu Orzekającego Wydziału Dyscypliny LZPN w Gorzowie Wlkp. Komunikat-...

Pucharowa środa w Kostrzynie nad Odrą [VIDEO]

0
Za nami dzień pełen pucharowych emocji w Kostrzynie nad Odrą. Jako pierwsi na murawę stadionu kostrzyńskiego OSiR-u wybiegli młodzi adepci futbolu z kat. Młodzik, którzy zmierzyli się w finale III ed...

Lechia Zielona Góra zdobywcą FORTUNA Pucharu Polski na szczeblu woj. lubuskiego!...

0
Lechia Zielona Góra triumfatorem FORTUNA Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. W wielkim finale rozegranym na stadionie MOSiR w Kostrzynie nad Odrą zielonogórzanie pokonali AstroEner...

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego z Pucharem Prezesa Lubuskiego ZPN!

0
Za nami finał III edycji rozgrywek o Puchar Prezesa Lubuskiego ZPN w kat. Młodzik. W decydującym spotkaniu na stadionie OSiR w Kostrzynie nad Odrą Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego pokonała ...

Wygrali na PGE Narodowym – znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

0
Sierakowo, Brzeg, Warszawa, Leszno – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy XXIV edycji Pucharu Tymbarku! Od marca drużyny w całej Polsce rywalizowały na szkolnych Orlikach, by dotrzeć do Wielkiego F...

Powołanie na konsultację szkoleniową rocznika 2012

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniu 20.06.2024. o godzinie 17:30 w Żarach na boisku naturalnym odbędzie się konsultacja szkoleniowa dziewcząt ur. w 2012 r. Powołani...

Pucharowa środa w Kostrzynie nad Odrą!

0
Już jutro, w środę 12 czerwca, na stadionie MOSiR w Kostrzyn nad Odrą poznamy triumfatora FORTUNA Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego oraz zdobywcę Pucharu Prezesa Lubuskiego ZPN w ...

Powołania zawodników rocznika 2012 na turniej w Zielonej Górze

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniach 15-16.06.2024 r. odbędzie się turniej kadry rocznika 2012 w Zielonej Górze (na obiektach przy ulicy Sulechowskiej i Amelii). P...