Za nami mecze 3. rundy III edycji rozgrywek o Puchar Prezesa Lubuskiego ZPN chłopców w kategorii Młodzik, które wyłoniły komplet półfinalistów. W pierwszym spotkaniu tej rundy druga drużyna Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego przegrała 1:5 z AstroEnergy Wartą Gorzów Wlkp, natomiast w drugim starciu Lyo-Tech Orzeł Międzyrzecz uległ pierwszemu zespołowi Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego 0:5.
Wyniki III rundy rozgrywek o Puchar Prezesa Lubuskiego ZPN:
Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego II – AstroEnergy Warta I Gorzów Wlkp 1:5
KP Progres Gorzów Wlkp. – pauza
Lyo-Tech Orzeł Międzyrzecz – Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego I 0:5
Zgodnie z regulaminem awans do półfinałów wywalczyło 2 zwycięzców III rundy rozgrywek, 1 zespół z „wolnym losem” (KP Progres Gorzów Wlkp.) oraz tzw. „szczęśliwy przegrany”, czyli zespół, który w przegranym meczu III rundy zdobył więcej bramek w regulaminowym czasie gry.
Tym samym do półfinałów rozgrywek o Puchar Prezesa Lubuskiego ZPN awansowały drużyny:
- Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego I
- Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego II
- AstroEnergy Warta Gorzów Wlkp
- KP Progres Gorzów Wlkp.
Losowanie par półfinałowych odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 maja, o godzinie 12:00 w siedzibie Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze. Tradycyjnie zachęcamy do śledzenia losowania na żywo na naszym profilu Facebookowym.
Spotkania półfinałowe zaplanowano na 5 czerwca. Wielki finał odbędzie się 12 czerwca w Kostrzynie nad Odrą, tuż przed finałem FORTUNA Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego.