AS Pieski zorganizował II Memoriał im. Jerzego Jasiówki

W sobotę 18 stycznia na hali sportowo-widowiskowej w Brójcach miała miejsce druga edycja memoriału im. Jerzego Jasiówki. Turniejowi upamiętniającemu znanego i cenionego wśród lokalnej społeczności zawodnika i działacza przyświecała niezmienna idea: zawodnicy cieszyli się grą, kibice emocjonowali na trybunach, a trenerzy mieli okazje obejrzeć zawodników po zimowej przerwie.

Człowiek dzięki, któremu piłka jest nadal w Pieskach

– Pan Jerzy przez całe życie związany był z klubem AS Pieski, to jeden z głównych założycieli AS-a – wyjaśnia Filip Śmierski, obecny prezes klubu AS Pieski. Co prawda swoją pilarską przygodę zaczynał w latach 70., będąc zawodnikiem Tęczy Templewo, ale od 1982 roku – a był to rok powstania naszego klubu – został zawodnikiem AS-a.  Czynnym zawodnikiem był do lat 90., a później został działaczem. Dzięki działalności pana Jerzego na rzecz klubu zarówno kibice, jak i mieszkańcy Piesek nadal mogą oglądać zmagania piłkarskie w swojej miejscowości – dodaje działacz.

Druga edycja memoriału Pana Jerzego

Tegoroczny turniej upamiętniający dobrze znanego działacza spod Międzyrzecza przyciągnął na halę sportową w Brójcach sporą rzeszę sympatyków futbolu oraz oczywiście zawodników z dziesięciu zaproszonych zespołów, które podczas halowych zmagań zostały podzielone na dwie grupy

  • GRUPA A: Piłkarska Klasa A, FC Kursko, Brunatni Sieniawa, Meteor Jordanowo i AS Pieski Oldboys
  • GRUPA B: KS Warta Kołczyn, Znicz Trzemeszno, AS Pieski, KS Obra Policko i AS Pieski 2

Turniej otworzył Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, który podkreślił, że memoriały i podobnego typu imprezy upamiętniające zawodników, trenerów czy działaczy nie są przeznaczone tylko dla gwiazd „wielkie formatu”. Chodzi przede wszystkim o pamięć. – Memoriały czy benefisy nie muszą dotyczyć tylko zasłużonych reprezentantów kraju czy uczestników mistrzostw świata, ale też tak skromnych, choć bardzo zasłużonych ludzi, jak pan Jerzy. Często wspominam w wypowiedziach o małych stolicach piłkarskich i właśnie w takiej małej stolicy jak Pieski Jerzy Jasiówka będzie zawsze dobrze wspominany i mam nadzieję, że ten memoriał na stałe wpisuje się w kalendarz imprez piłkarskich w województwie lubuskim – wyznałPrezes Skowron.

– Wszelkiego rodzaju memoriały czy turnieje upamiętniające zasłużone dla klubów osoby to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa – dodaje kapitan i założyciel zespołu Piłkarska Klasa A Łukasz Najder.  Nie można zapominać o osobach, które włożyły czas i serce w rozwój lokalnej piłki nożnej. Pan Jerzy był bardzo ważną osobą w strukturach klubu z Piesek dlatego oprócz faktu, że na stałe wpisuje się w historię AS-a, to dodatkowo jego imię nosi  turniej halowy, na który co roku przyjeżdża wielu zawodników – zdradza zawodnik.

Rywalizacja i spotkanie ze znajomymi

Choć w turniejach zwykle najważniejsza jest rywalizacja i walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej, to organizatorzy i uczestnicy nie zapomnieli o innych aspektach sobotnich zmagań. Jeśli chodzi o wybór zespołów, to zarówno w pierwszej edycji, jak i w drugiej dobieraliśmy drużyny  w ten sam sposób – wyjaśnia Prezes AS-a oraz główny organizator Memoriału. – Większość ekip to nasi znajomi. Po prostu staraliśmy dobierać zespoły tak, abyśmy mogli zagrać z naszymi kumplami z boiska.

Z okazji do rozmów nie tylko o piłce skorzystali zawodnicy m.in. Obry Policko. – Tego typu inicjatywy to nie tylko arena sportowych zmagań, ale także świetna okazja do nawiązywania ciekawych znajomości i prowadzenia niekończących się rozmów – zarówno na tematy sportowe, jak i inne – dodaje Kamil Jakubaszek, zawodnik B-klasowego zespołu.

Mimo przyjacielskiej atmosfery zespoły spotkały się w hali sportowo widowiskowej w Brójcach też po to, by wywalczyć puchar II Memoriału im. Jerzego Jasiówki. Po zaciętych zmaganiach grupowych poznaliśmy półfinalistów:

GRUPA A

1. Piłkarska Klasa A                       10 pkt 12:5
2. FC Kursko                                    10 pkt 8:3
3. Oldboys Pieski                            3 pkt 3:7
4. Meteor Jordanowo                   3pkt 2:6
5. Brunatni Sieniawa                     3pkt 4:8

GRUPA B

1. Duet Catering As Pieski          12pkt 11:0
2. Znicz Trzemeszno                     7pkt. 7:5
3. Duet Catering As Pieski II        5 pkt  5:9
4. Obra Policko                               4 pkt 4:6
5. Warta Kołczyn                            0 pkt 3:10

PÓŁFINAŁY:

  • Piłkarska Klasa A – Znicz Trzemeszno 5:1
  • Duet Catering As Pieski – FC Kursko 1:1 , 6:5k

FINAŁ

  • Piłkarska klasa A – Duet Catering As Pieski 4:1

Świetna organizacja osłodziła porażkę pozostałym zespołom

Jak to w sporcie, wygrany może być tylko jeden, jednak mimo niepowodzeń pozostałych dziewięciu zespołów organizatorzy mogli usłyszeć bardzo ciepłe słowa nie tylko od zwycięzców. – Organizacja memoriału stała na wysokim dobrym poziomie, rozgrywki przebiegły sprawnie, bez zbędnych przestojów. Organizator postarał się o ciepły posiłek i nagrody – podkreśla Wojciech Najderek, kierownik drużyny FC Kursko.

Organizacja turnieju naprawdę na medal! Wszystko dopięte na ostatni guzik, od harmonogramu po świetną atmosferę. Losowanie drużyn do grup przeprowadzone bardzo profesjonalnie, co sprawiło, że każdy czuł, że jest fair. Widać, że organizatorzy włożyli w to sporo serca i zaangażowania – dodajeKamil Jakubaszek.

Komplementów nie szczędził Łukasz Najder, który dziś pełnił funkcje kapitana zespołu Piłkarska Klasa A, a na co dzień zajmujący się i obserwujący dokładnie zmagania w gorzowskiej Klasie A. – Muszę przyznać, że byłem na tym turnieju po raz pierwszy, ale organizatorzy na czele z prezesem Filipem Śmierskim spisali się fantastycznie. Turniej przebiegał sprawnie, w miłej atmosferze, a kibice zobaczyli kilka ładnych trafień.

Klubowi AS Pieski gratulujemy świetnej organizacji oraz życzymy upragnionego awansu do Klasy A, na co jest szansa w bieżącym sezonie, ponieważ po rundzie jesiennej zajmują wysoką trzecią lokatę w tabeli. Powodzenia!

Pozostałe aktualności

Otwarcie szatni w Kargowej

0
7 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowej szatni w Kargowej. W wydarzeniu wzięli udział Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron oraz członkowie Zarządu Andrzej Celiński i Mirosław Kędziora. Przedsta...

80-lecie Lubuszanina Drezdenko

0
W miniony weekend 80-lecie istnienia świętował Klub Sportowy Lubuszanin Drezdenko. W wydarzeniu wzięli udział Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, Wiceprezes Zdzisław Czyrka, Wicepr...

PUKS Maksymilian Gorzów z pucharem za awans

0
W ostatniej kolejce KEEZA Klasy B Gorzów Wlkp. PUKS Maksymilian Gorzów Wlkp. pokonał KS Wysoka 3:2 i tym samym przypieczętował awans do KEEZA Klasy A. Przed meczem Wiceprezes Lubuskiego ZPN Zdzisław ...

80-lecie Zorzy Kowalów

0
W sobotę, 6 czerwca jubileusz 80-lecia istnienia obchodził Klub Sportowy Zorza Kowalów. W wydarzeniu wzięli udział: Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron oraz członkowie Zarządu Andrz...

Kadra Lubuskiego ZPN Oldbojów 42+ bez awansu do finałów Mistrzostw Polski

0
W dniach 4-5.06.2026 r. reprezentacja Lubuskiego ZPN Oldbojów 42+ wzięła udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, który był rozgrywany w Karczowiskach na Dolnym Śląsku. W pierwszym meczu...

Powołania kadry Zielonej Góry rocznika 2015 na turniej Gorzów Cup

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniach 20-21.06.2026 w Gorzowie Wlkp. odbędzie się zgrupowanie kadry Zielonej Góry U-11. Powołani zostali następujący zawodnicy: P...

Powołania Kadry U-14 na mecz z Wielkopolskim ZPN

0
Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN w Zielonej Górze informuje, że w dniu 11.06.2026 g.12:00 w miejscowości Kórnik woj. Wielkopolskie odbędzie się mecz z kadry rocznika 2012 z Wielkopolskim ZPN. Powołan...

Kado II Górzyn zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Żary

0
4 czerwca rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Żary. Na przeciwko siebie stanęły drużyny Kado II Górzyn i WKS Łaz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Górzyna 5:0. Puchary i nagr...

Pogoń Przyborów zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Nowa Sól

0
Pogoń Przyborów zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Nowa Sól. Zespół z Przyborowa pokonał Polonię Kiełcz 6:0. Pamiątkowe puchary i nagrody wręczył Przewodniczący Podokręgu Nowa Sól Dariusz ...

Odra Transtone Logistics Glińsk obroniła Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Świ...

0
Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Świebodzin po raz drugi z rzędu trafia do piłkarzy Odry Transtone Logistics Glińsk! Zespół z Glińska pokonał Błękitnych Toporów 5:1. Nagrody i puchary wręczyli: St...