XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków w Futsalu

W dniach od 29 września do 1 października 2021 r. w Żarach odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków w Futsalu. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn tj. 16 reprezentacji województw oraz reprezentacja Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Najlepszy okazał się zespół z Wrocławia. Organizatorami turnieju były: Komenda Główna PSP oraz Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast Gospodarzem Mistrzostw była Komenda Powiatowa PSP w Żarach. W organizację zawodów był zaangażowany Lubuski Związek Piłki Nożnej. W ceremonii zakończenia Mistrzostw wziął udział Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, który miał również okazję spotkać się ze Starostą Żarskim Józefem Radzion i Burmistrzem Jasienia Andrzejem Kamyszkiem.

c4c41712-4786-4b76-8daa-c12da47c1fe5.jpg  straz4.jpeg

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

Pierwszego dnia turniejowego reprezentacje podzielone zostały na cztery grupy, w których rozegrały mecz systemem każdy z każdym, ustalając tym samym kolejność drużyn w grupach. Dzień finałowy rozegrany został systemem pucharowym, tj. reprezentacja przegrywająca swój mecz odpadała z turnieju.
Ostateczna klasyfikacja mistrzostw przedstawia się następująco:

KW PSP Wrocław,
KW PSP Szczecin,
KW PSP Łódź,
KW PSP Warszawa.
Pozostałe reprezentacje zajęły miejsca od 5 do 17.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne:

Najbardziej wartościowy gracz (MVP) ? Bartosz Przygórzewski (KW PSP Szczecin),
Najlepszy strzelec - Mateusz Jaros (KW PSP Wrocław),
Najlepszy bramkarz - Maciej Foltyn (KW PSP Wrocław),
Nagroda Fair Play - Tomasz Pustelnik (KW PSP Szczecin).
W ceremonii zakończenia Mistrzostw, podczas której wręczono medale, puchary, dyplomy i dodatkowe wyróżnienia, udział wzięli między innymi: bryg. Szymon Ławecki ? przedstawiciel Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Patryk Maruszak ? lubuski komendant wojewódzki PSP.

5dae084f-fa8a-40f6-8d2b-fa74f231a9bf.jpg  47b95769-bfa9-4b17-b881-cff9a584541e.jpg