W Zielonej Górze powstanie zadaszone boisko!

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru wniosków w tegorocznej edycji Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Dofinansowaniem objętych zostanie 10 inwestycji na łączną kwotę ponad 19 mln zł. Wśród zwycięskich zadań znalazła się budowa boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Kwota dofinansowania inwestycji wynosi 3 miliony złotych. 

boisko_ZG.png 

W ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w dwóch wariantach realizacyjnych:

- zadaszenie już istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 m x 45 m;
- budowa nowego pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.
W tegorocznej odsłonie programu wszystkie wnioski, które spełniły wymogi formalne i programowe, zostały zaopiniowane pozytywnie. W efekcie zrealizowanych zostanie 10 inwestycji (6 inwestycji w pierwszym i 4 inwestycje w drugim wariancie) o łącznej wartości 19 150 500 zł.

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich to odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Jego celem jest stworzenie warunków do całorocznego treningu i szkolenia piłkarskiego. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. Realizacja programu przyczyni się do wyeliminowania problemów z dostępnością do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/program-budowy-zadaszen-boisk-pilkarskich-rozstrzygniety2