Za nami pierwsze w Polsce warsztaty bramkarskie

W miniony weekend w Babimoście odbyły się warsztaty bramkarskie, które poprowadził trener Andrzej Dawidziuk - na co dzień pracujący w PZPN i odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy w kadrach narodowych. W warsztatach udział wzięli trenerzy naszego województwa, którzy w swoich klubach szkolą bramkarzy oraz trenerzy naszych reprezentacji wojewódzkich (wcześniejszych i obecnych). Bacznymi obserwatorami i aktywnymi uczestnikami warsztatów byli też trenerzy kursu wyrównawczego UEFA B.

Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na 4 grupy, w których opracowywali tematy podane przez trenera Dawidziuka i przedyskutowane przez  pozostałych trenerów. Po przygotowaniu konspektów wyznaczeni trenerzy przeprowadzili zajęcia praktyczne, których uczestnikami byli bramkarze naszych kadr wojewódzkich i bramkarze Lechii Zielona Góra. Po każdych zakończonych zajęciach trenerzy obserwujący je,  wymieniali się uwagami, a moderatorem tych dyskusji był oczywiście trener Andrzej Dawidziuk. Po przeprowadzeniu wszystkich zajęć praktycznych podziękował uczestnikom za owocną dyskusję i bramkarzom za aktywna postawę.

Podsumowując całe spotkanie trener Dawidziuk stwierdził, że pokazało ono potrzebę organizacji większej ilości takich szkoleń, gdyż pozycja bramkarza, jego rola i zadania na boisku bardzo się zmieniły, a co za tym idzie szkolenie bramkarzy również powinno się zmienić. Mamy obietnicę trenera Dawidziuka, że pod koniec roku przyjedzie do nas by poprowadzić kolejne warsztaty bramkarskie, pokazując najnowsze kierunki szkolenia bramkarzy nie tylko w Polsce, ale także w Europie.