Lubuska Konferencja Trenerów 2018

W dniach 22-23 czerwca na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbyła się Kursokonferencja dla Trenerów i Instruktorów piłki nożnej organizowana przez Wydział Szkolenia Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwszy raz flagowa konferencja LZPN odbyła się w okresie letnim i była połączona z finałem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.
Tym razem zaproponowaliśmy trenerom i trenerkom dwudniowe spotkanie z zróżnicowanym programem szkoleniowym, konferencję z grillem integracyjnym, wspólnym oglądaniem meczu mistrzostw świata (Szwajcaria ? Serbia) oraz turniejem AMO i meczem finałowym Pucharu Polski. W konferencji wzięło udział prawie 200 trenerów z całej Polski, którzy mieli możliwość wysłuchać i zobaczyć jak pracują trenerzy: Paweł Habrat ? psycholog sportu, pracujący z zespołami ekstraklasy, reprezentacjami Polski w różnych dyscyplinach i indywidualnie z najlepszymi sportowcami w kraju, który przedstawił zagadnienia z psychologi sportu. Dominik Nowak ? trener zespołu ekstraklasy Miedź Legnica, który w treningu praktycznym przedstawił środki treningowe doskonalące grę ofensywną. Nina Patalon ? trenerka reprezentacji Polski kobiet U17 w treningu praktycznym przekazała wiedzę na temat taktyki bronienia. Trenerzy Akademii Młodych Orłów z Zielonej Góry, Międzyrzecz i Gorzowa: Jerzy Dawidowicz, Krzysztof Kaczmarczyk pod przewodnictwem Bartosza Siemińskiego pokazali trening praktyczny: nauczanie taktyki indywidualnej fazy przejścia.

Konferencja zakończyła się sukcesem szkoleniowym i organizacyjnym, każdy z trenerów mógł wybrać zagadnienie, które go szczególnie interesowało. Były wykłady dla trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz trenerów pracujących w seniorach. Bardzo chwalony był pomysł wspólnej integracji środowiska co dało możliwość do wielu konsultacji i wymian poglądów, frekwencja mimo rozpoczętych wakacji była wysoka. Na końcu możliwość zobaczenia w grze dzieci z Akademii Młodych Orłów oraz zmagań w finale Pucharu Polski.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne konferencje organizowane przez Wydział Szkolenia LZPN.