Wracamy do gry!

16 kwietnia 2021 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nadal zachowują moc prawną zapisy dot. m.in. sportu zawodowego, stypendystów oraz kadry narodowej. Przywrócono również zapis umożliwiający uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Zgodnie z rozporządzeniem dopuszczalne jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu do 25 osób. Użyte sformułowanie, w opinii PZPN, dotyczy obiektu, na którym rozgrywane są zawody (boisko), a nie całego kompleksu sportowego, na którym może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy (boisko, kort, hala itp.). Nie dotyczy więc terenu otaczającego boisko, w tym ławek rezerwowych. Możliwe jest zatem rozegranie meczu piłki nożnej z udziałem dwóch 11-osobowych zespołów przy udziale 3 sędziów w przypadkach nieprzewidzianych w §9 ust. 16 Rozporządzenia.

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że w weekend 24-25.04 zostaną wznowione rozgrywki we wszystkich klasach rozgrywkowych seniorów, kobiet oraz dzieci i młodzieży.

Powyższe regulacje (w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów) obowiązują w dniach 16-25 kwietnia 2021 r. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 wznowienie.jpeg

Terminarz 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski 2020-2021

Wydział Gier Lubuskiego ZPN informuje, że 16.04.21 r. w siedzibie Lubuskiego ZPN przeprowadzono losowanie par 1/4 finału FORTUNA Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN. 

Zestaw par:
1. CARINA Gubin - POGOŃ Skwierzyna 
2. ODRA Bytom Odrzański - BŁĘKITNI Ołobok / BUDOWLANI Murzynowo (mecz 1/8 zostanie rozegrany 21.04)
3. STILON PROSUPPORT Gorzów Wlkp. - LECHIA I Zielona Góra
4. POLONIA Słubice - ARKA Nowa Sól 

Mecze 1/4 finału FORTUNA Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniu 21.04.21 r. - godz. 17:00.

Mecz ćwierćfinałowy pomiędzy drużynami: ODRA Bytom Odrzański - BŁĘKITNI Ołobok / BUDOWLANI Murzynowo zostanie rozegrany w dniu 05.05.21 o godz. 17:30

Za nami 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Za nami 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W środę 14 kwietnia rozegrano siedem spotkań:
Piast Karnin - KS Lechia Zielona Góra 3:3 d. 3:5

Unia Kunice Żary - Pogoń Skwierzyna (w Lubsku) 3:4
Odra Bytom Odrzański - Lech Sulechów 2:1
Carina Gubin - Ilanka Rzepin 3:0
Lechia II Zielona Góra - Stilon Prosupport Gorzów Wlkp. 1:4
Orzeł Szlichtyngowa - Arka Nowa Sól 1:5
ZAP Zbąszynek - Polonia Słubice 1:4

Losowanie 1/4 Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 16.04 o godz. 12:00. Transmisja na Facebooku Lubuskiego ZPN.

Informacja dot. rozgrywek III ligi kobiet i Klasy A

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że liczba klubów Klasy A gr. 3 - Południe, które spełniają wymogi rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, pozwala na wznowienie rozgrywek od najbliższego weekendu tj. 17-18.04.2021 r. Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności i z zachowaniem reżimu sanitarnego!

Liczba klubów: III ligi kobiet, Klasy A - Północ: gr. 1, gr. 2 i gr. 3 oraz Klasy A - Południe: gr. 1, gr. 2 i gr. 4, które spełniły wymagane warunki, nie pozwala na kontynuowanie rozgrywek.

Jednocześnie informujemy, że Polski Związek Piłki Nożnej wystosował pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące obostrzeń obowiązujących środowisko piłkarskie. Wspólny list do Prezesa Rady Ministrów wysłali również Prezesi wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. 

Przed nami 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski 2020/2021

W środę 14 kwietnia zostaną rozegrane mecze 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN. Mecze rozpoczną się o godz. 17:00. Poniżej zestaw par:
Piast Karnin - KS Lechia Zielona Góra
Unia Kunice Żary - Pogoń Skwierzyna (w Lubsku)
Odra Bytom Odrzański - Lech Sulechów
Carina Gubin - Ilanka Rzepin
Lechia II Zielona Góra - Stilon Prosupport Gorzów Wlkp.
Orzeł Szlichtyngowa - Arka Nowa Sól
ZAP Zbąszynek - Polonia Słubice

Informacje dotyczące rozgrywek od 10 do 18 kwietnia 2021

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia br., rozgrywki A i B Klasy, III i IV ligi kobiet oraz rozgrywki młodzieżowe zostają zawieszone do ww. daty.
Jednocześnie Wydział Szkolenia Lubuskiego ZPN informuje, że zostają wstrzymane akcje szkoleniowe kadr Lubuskiego ZPN, które miały odbyć się w terminie od 10.04-18.04.2021 r. 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

170122151_10159580141489653_5856861205718325649_n.png

 

Rozgrywki JAKO IV ligi wznowione

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że liczba klubów JAKO IV Ligi, które spełniają wymogi rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, pozwala na wznowienie rozgrywek. Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Poniżej terminarz meczów na najbliższy weekend 10-11.04.2021 r.:

Czytaj więcej...

Informacje dotyczące rozgrywek od 27 marca do 9 kwietnia 2021

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Informujemy, że od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. współzawodnictwo oraz działalność obiektów sportowych będzie dozwolona wyłącznie w przypadku sportu zawodowego oraz zawodników pobierających stypednium sportowe. Współzawodnictwo dzieci i młodzieży jest tymczasowo zawieszone. 

Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności i z zachowaniem reżimu sanitarnego!

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że na spotkaniach z klubami JAKO IV Ligi oraz JAKO Klasy Okręgowej Północ i Południe zostały omówione warunki wznowienia rozgrywek ligowych zgodnie z zapisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Ostatecznie warunki określone w rozporządzeniu spełniły kluby:
- JAKO Klasy Okręgowej Północ
- JAKO Klasy Okręgowej Południe
Liczba Klubów JAKO IV ligi, które spełniły wymagane warunki, nie pozwala na kontynuowanie rozgrywek.

Poniżej terminarz meczów na najbliższy weekend 27/28.03.2021 r.:

Czytaj więcej...

Informacja dot. meczów od 27 marca

W oparciu o informacje przekazane na dzisiejszej konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia informujemy, że od 27 marca mają obowiązywać nowe obostrzenia, które ograniczą działalność obiektów sportowych wyłącznie do sportu zawodowego.

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że jest gotowy wznowić rozgrywki JAKO Klasy Okręgowej Północ i Południe od najbliższego weekendu, jednakże oficjalna decyzja (również dot. rozgrywek dzieci i młodzieży) zostanie podjęta dopiero po opublikowaniu treści nowego rozporządzenia Rady Ministrów. 

Informacje dotyczące rozgrywek od 15 do 28 marca 2021

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami dla naszego województwa czasowo zawieszamy rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich. Jednocześnie informujemy, że rozgrywki seniorskie zostaną wznowione zgodnie z terminarzem niezwłocznie po zniesieniu obostrzeń. Poniżej fragment rozporządzenia:

§ 27 pkt 1. Obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 są obszary województwa:
1) warmińsko-mazurskiego;
2) pomorskiego;
3) mazowieckiego;
4) lubuskiego.

§ 28. pkt 9. Do dnia 28 marca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:
1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
2) ich organizowania bez udziału publiczności.

W oparciu o rozporządzenie rozgrywki młodzieżowe i dziecięce odbywają się zgodnie z terminarzem.

Informacja dot. meczów zaplanowanych na 13/14 marca

Wydział Gier Lubuskiego ZPN informuje, że mecze zaplanowane na 13-14 marca odbywają się zgodnie z terminarzem. Decyzję dot. spotkań po 15 marca Lubuski Związek Piłki Nożnej podejmie po opublikowaniu właściwego rozporządzenia Rady Ministrów.