Kurs dla spikerów sportowych 9 marca

mikrofonPrzypominamy, że od sezonu 2013/2014 wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące licencji dla klubów III i IV ligi oraz klas niższych. Według przepisów nagłośnienie i informacje spikera na meczach III i IV ligi jest obowiązkowe i niezbędne do otrzymania licencji, a w klasie okręgowej - zalecane.

W związku z powyższym 9 marca Lubuski ZPN zorganizuje kurs dla spikerów.

Kurs odbędzie się w godz. 11.00-14.00 na obiektach MOSiR Zielona Góra ul.Sulechowska 37 . Część teoretyczna odbędzie się w przystadionowej kawiarence natomiast część praktyczna na stadionie Olimpijskim (lekkoatletycznym). Zajęcia poprowadzi znany zielonogórski spiker i komentator Andrzej Faltyński. Koszt kursu 150 złotych .

Z danych wynika, że nie wszystkie mecze III i IV ligi obsługiwane były przez uprawnionych (z ważnym certyfikatem) spikerów i dlatego Komisja Licencyjna LZPN będzie sprawdzać realizację tego obowiązku. LZPN wychodząc naprzeciw potrzebom będzie na początku marca 2013 organizował jedyny w tym roku kurs dla spikerów. Przewidywany koszt około 150 złotych.

Apelujemy zatem do zarządów klubów III i IV ligi, ale także do klubów klasy "O" i "A" o zgłaszanie kandydatów na taki kurs. Absolwent kursu uzyska certyfikat ważny na terenie całego kraju.

Kluby, które mają spikera proszone są o przesłanie aktualnego certyfikatu. Zgłoszenia do kursu jak i ważne certyfikaty proszę przesłać na adres LZPN 65-514 Zielona Góra ul.Ptasia 2A fax. 68 452 82 01 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..