Warsztaty Szkoleniowe dla trenerów i instruktorów piłki nożnej w Zbąszynku (relacja)

W dniu 5 kwietnia 2017 na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku odbyły się Warsztaty Szkoleniowe dla trenerów i instruktorów piłki nożnej. Warsztaty odbyły się ze względu na zapotrzebowanie środowiska trenerskiego na tego rodzaju szkolenie oraz były szansą na uzupełnienie braków przez trenerów posiadających licencję warunkową. Szkolenie to cieszyło się dużą popularnością wśród słuchaczy którzy w liczbie 53 stawili się w Zbąszynku.

Spotkanie otworzył Pan Prezes LZPN ds. piłkarstwa młodzieżowego Zenon Chmielewski, który przywitał zgromadzonych gości. Następnie przewodniczący Wydziału Szkolenia LZPN Pan Paweł Wójcik zaznajomił uczestników z sposobem aplikowania na kursy trenerskie oraz uzyskania licencji trenerskich. Warsztaty poprowadził trener UEFA A Tomasz Dolaciński, któremu pomagał Konrad Szymański (w trakcie UEFA A) II trener AMO w Zielonej Górze. Część teoretyczna i praktyczna zajęć dotyczyła grupy Junior E - "Nauczanie techniki specjalistycznej - przyjęcie kierunkowe piłki". Trening został przeprowadzony na chłopcach trenujących w strukturach Lubuskiej Kadry Czeka Zbąszynek.

Lubuski Związek Piłki Nożnej pragnie podziękować Kierownikowi OSiR w Zbąszynku Panu Marcinowi Mincie za udostępnienie i przygotowanie obiektów do warsztatów. Trenerom Sebastianowi Łeszykowi i Igorowi Zayats za przygotowanie grupy chłopców Junior E do treningu praktycznego. Lubuskiej Kadrze Czeka Zbąszynek i Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolenia. Wszystkim trenerom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej pracy.