Zalecenia dla organizatorów spotkań piłkarskich - COVID 19 (aktualizacja)

Lubuski Związek Piłki Nożnej w oparciu o rozporządzenia Rady Ministrów z 24 lipca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedstawia zalecenia dla organizatorów spotkań piłkarskich na terenie woj. lubuskiego:

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo rozgrywek dzieci i młodzieży - mocowania bramek

Uprzejmie informujemy, że Polski Związek Piłki Nożnej jest informowany o zagrożeniach bezpieczeństwa zawodników w niższych klasach rozgrywkowych, w szczególności w rozgrywkach młodzieżowych i dziecięcych. Przedmiotowe zagrożenia wynikają często z używania nieodpowiednich bramek na polu gry oraz nieumiejętnego ich mocowania lub braku mocowania do podłoża. PZPN jest również informowany o niepoprawnym zabezpieczaniu lub braku zabezpieczania bramek podczas treningów, w których uczestniczą dzieci. Organizatorom zawodów przypominamy o obowiązkach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w zawodach i treningach.

Uchwała w sprawie uzgadniania projektów infrastruktury piłkarskiej

lzpn-logo

W załączeniu przekazujemy nową uchwałę dot. uzgadniania projektów infrastruktury piłkarskiej, zatwierdzoną przez Zarząd PZPN w dniu 4 września br., zastępującą uchwałę nr III/60 z 30 marca 2016 r. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wytycznymi.

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na obiektach piłkarskich - edycja 2019

lzpn-logo

W sobotę w Hotelu Sen w Świebodzinie odbyło się szkolenie kierowników ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele klubów IV ligi, Klasy Okręgowej oraz Klasy A. Szkolenie otworzył Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, a wśród prelegentów byli m.in. Wiceprezes Lubuskiego ZPN Romuald Jankowiak, Przewodniczący Lubuskiego Kolegium Sędziów Jan Suchecki, Dyrektor Biura Lubuskiego ZPN Andrzej Graczyk oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

PART_1565592676050.jpeg

Czytaj więcej...

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na obiektach piłkarskich

lzpn-logoLubuski Związek Piłki Nożnej informuję, że szkolenie kierowników ds. bezpieczeństwa odbędzie się 10.08.2019r w godz. 9.00-16.00 w Hotelu "Sen" w Świebodzinie, przy ul. Zachodniej 1.

W załączeniu przesyłam Regulamin Meczu Piłki Nożnej oraz program szkolenia.

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na obiektach piłkarskich dla IV ligi i klasy "O"

lzpn-logo

Lubuski Związek Piłki Nożnej planuje przeprowadzenie szkolenia dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na obiektach piłkarskich w IV lidze oraz kl."O", a także spikerów w IV lidze. Proszę o podanie kandydatów na szkolenie w terminie do 10.05.2019r. pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając w treści wiadomości następujące dane: nazwisko, imię oraz nr kontaktowy kandydata. Propozycja szkolenia skierowana jest również do czołowych klubów kl. "A", celem spełnienia wymogu licencyjnego w przypadku awansu do klasy okręgowej. Szkolenie jest bezpłatne.

Czytaj więcej...

Kurs Kierowników ds. Bezpieczeństwa na Imprezach Masowych

lzpn-logoLubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniach 19-20 i 26-27 stycznia 2019 r. odbędzie się Kurs Kierowników ds. Bezpieczeństwa na Imprezach Masowych organizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Szczegóły w załączniku.

Kurs pierwszej pomocy w Zielonej Górze (17-18.03.18)

lzpn-logo Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniach 17-18 marca odbędzie się kurs dla działaczy lub pracowników klubowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w trakcie meczów piłkarskich i treningów. Szkolenie przeznaczone jest dla klubów klasy "B" i "A" oraz drużyn młodzieżowych klas wyższych (do IV ligi). Otrzymane uprawnienia dotyczą tylko tych klas. 

Szkolenie odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Medyk" ul. Wazów 44 w Zielonej Górze. W sobotę 17 marca w godz. 8.00-18.00, a w niedzielę 18 marca w godz. 8.00-16.00.  

Kurs pierwszej pomocy - terminy szkoleń

lzpn-logoLubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że w marcu odbędą się 3 kursy dla działaczy lub pracowników klubowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w trakcie meczów piłkarskich i treningów. Szkolenie przeznaczone jest dla klubów klasy "B" i "A" oraz drużyn młodzieżowych klas wyższych (do IV ligi). Otrzymane uprawnienia dotyczą tylko tych klas. 

Czytaj więcej...

Regulamin meczu

Regulamin meczu

Załączniki:
Plik
Pobierz plik (BU.docx)BU.docx
Pobierz plik (regulamin meczu.pdf)regulamin meczu.pdf

Kurs Spikerski PZPN

lzpn-logoUprzejmie informujemy, że Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN zorganizuje Centralny Kurs Spikerski. Zajęcia odbędą się w Kielcach w terminie 2-5 listopada br., a uczestnicy uzyskają m.in. Certyfikat Spikera PZPN uprawniający do obsługiwania meczów piłkarskich we wszystkich klasach rozgrywkowych w Polsce.

Czytaj więcej...