Carina, Lechia i Warta z nowymi spikerami

Działacze lubuskich trzecioligowców: Cariny Gubin, Lechii Zielona Góra i Warty Gorzów Wlkp. wzięli udział w szkoleniu dla spikerów sportowych III ligi zorganizowanym przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Ich obecność na kursie była możliwa dzięki współpracy Prezesów Śląskiego i Lubuskiego ZPN: Henryka Kuli i Roberta Skowrona. W zajęciach, podzielonych na cztery moduły, udział wzięło 21 kandydatów, którzy na koniec zajęć otrzymali licencje. Wcześniej jednak zapoznali się z: charakterystyką imprez sportowych, funkcją i cechami dobrego spikera, zasadami pracy głosem, a także obsługą imprezy. 

Spikerzy_III_liga.jpg

Bezpieczniej na lubuskich boiskach

Postepowanie w przypadku urazów typu złamanie, skręcenia, zwichnięcia, krwotoki, czy też resuscytacja krążeniowo-oddechowa - to tylko niektóre z tematów bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy przedlekarskiej zorganizowanych przez Lubuski Związek Piłki Nożnej. Podczas dwóch weekendowych kursów w Zielonej Górze i Żarach działacze lubuskich klubów wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę CKZiU MEDYK w Zielonej Górze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i profesjonalne podejście do szkolenia.

239923646_430118745101877_2408693811766671789_n.jpg  240128960_691413251786187_7110903888414324048_n.jpg

Czytaj więcej...

UWAGA! Zmiana terminów szkolenia z pierwszej pomocy przedlekarskiej

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje o zmianie terminów szkolenia z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Zainteresowane osoby zapraszamy w terminach:
07-08.08 - Zielona Góra (bez zmian)
28-29.08 - Żary -> NOWY TERMIN

Kurs zaplanowany na 28-29.08 w Zielonej Górze zostaje odwołany. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w kursie w poprzednich terminach, tj. 31.07-01.08 w Żarach oraz 28-29.08 w Zielonej Górze, proszone są o ewentualne potwierdzenie swojego udziału w nowej lokalizacji.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając: imię i nazwisko, klub oraz preferowaną lokalizację szkolenia.

* Informujemy, że klub zostanie obciążony kosztami szkolenia (265 zł) w przypadku niestawienia się zapisanej osoby na kurs.

Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy przedlekarskiej

Lubuski Związek Piłki Nożnej zaprasza przedstawicieli klubów na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej. Kurs obejmuje 21 godzin (45 minut) zajęć teoretycznych i praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest dla klubów III i IV ligi, klasy Okręgowej, A i B, zespołów młodzieżowych oraz sędziów.

Szkolenia odbędą się w trzech lokalizacjach. W każdym kursie może wziąć udział 30 osób:
31.07-01.08 - Żary
07-08.08 - Zielona Góra
28-29.08 - Zielona Góra -> NOWY TERMIN

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając: imię i nazwisko, klub oraz preferowaną lokalizację szkolenia.

* Informujemy, że klub zostanie obciążony kosztami szkolenia (265 zł) w przypadku niestawienia się zapisanej osoby na kurs.

Kurs dla spikerów sportowych - IV liga i niższe. Program szkolenia

Komisja ds. Bezpieczeństwa Lubuskiego ZPN informuje, że 27 czerwca 2021 r. w kawiarence klubowej przy ul. Sulechowskiej 37 (stadion MOSiR Zielona Góra) odbędzie się bezpłatny kurs spikerów sportowych IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. 

Zapisy przyjmujemy do 6 czerwca pod adresem mailowym:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Osoby, które zapisały się w pierwszym naborze (zima/wiosna) nie muszą ponownie aplikować. Program kursu poniżej:

130733276_2781533775391326_7228423236193968305_o.jpg

Czytaj więcej...

ZMIANA TERMINU: Kurs dla spikerów sportowych - IV liga i niższe

W związku z przedłużeniem tzw. kwarantanny narodowej, Komisja ds. Bezpieczeństwa Lubuskiego ZPN jest zmuszona przełożyć zaplanowany na 6 lutego kurs dla spikerów sportowych. Szkolenie będzie prowadzone w formie stacjonarnej, w związku z tym nowy termin zostanie Państwu przedstawiony w momencie zniesienia obostrzeń dot. zgromadzeń.

ZMIANA TERMINU: Kurs dla spikerów sportowych - IV liga i niższe

Komisja ds. Bezpieczeństwa Lubuskiego ZPN informuje, że Kurs dla spikerów sportowych odbędzie się 6 lutego, a nie jak pierwotnie planowano 23 stycznia 2021 r. W terminie późniejszym poinformujemy Państwa o miejscu szkolenia.

Kurs dla spikerów sportowych - IV liga i niższe

Komisja ds. Bezpieczeństwa Lubuskiego ZPN ogłasza nabór na bezpłatny kurs spikerów sportowych IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Zapisy przyjmujemy do 31 października pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram kursu otrzymają państwo po zakończeniu naboru. Komisja zastrzega sobie możliwość zmiany terminu oraz formy kursu z przyczyn od nas niezależnych.

Poznaj tajniki pracy spikera zawodów sportowych. Dołącz do profesjonalistów!

W dniach 4-6 grudnia 2020 roku w Warszawie odbędzie się siódmy Centralny Kurs Spikerski PZPN. Takie wydarzenie to nie tylko potężna dawka spikerskiego know-how, ale także jedyna okazja na uzyskanie certyfikatu uprawniającego do prowadzenia meczów piłkarskich na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

Kurs będzie realizowany w oparciu o Pakiet Spikera PZPN ? profesjonalny, interdyscyplinarny, multimedialny program szkoleniowy, stworzony przez ekspertów w zakresie organizacji, oprawy i bezpieczeństwa imprez sportowych.

Uwaga! Zapisy prowadzone są do 30 października 2020 roku. Więcej informacji w ulotce.

Załączniki:
Plik
Pobierz plik (3593-20200911_CKS_ulotka.pdf)3593-20200911_CKS_ulotka.pdf

Rekomendacje Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) oraz Ekstraklasy S.A. (ESA) we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym (GIS)

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przekazuje w załączeniu "Rekomendacje Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) oraz Ekstraklasy S.A. (ESA) we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym (GIS) przy organizacji rozgrywek piłkarskich w sezonie 2020/2021 w okresie obowiązywania na terenie Polski stanu epidemii COVID-19".

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi zawartymi w dokumencie i ich stosowanie.