Relacja z meczu Dolnośląski ZPN - Lubuski ZPN

Skuteczny powrót reprezentacji Lubuskiego ZPN w roczniku 1997 do walki o awans do Mistrzostw Polski w Pucharze im.K. Deyny. Podopiecznym trenerów Michała Grzelczyka i Mirosława Kasprzaka udało się skutecznie zrewanżować na gorącym terenie Dolnego Śląska.

Celem wyjazdu na mecz eliminacyjny do Świdnicy było nie przegrać spotkania z utytułowaną reprezentacją DZPN. Cele nasi zawodnicy zrealizowali w stu procentach. Mało tego zadanie zostało wykonane z nawiązką. Nasz zespół wywiózł z trudnego terenu komplet punktów pokonując rywali 2:1 (2:1).

Rywal Lubuszan to Mistrz Polski w sezonie 2011/2012. Historia spotkań obu drużyn nie wypadała korzystnie dla Lubuszan. W pięciu rozegranych meczach tylko raz udało nam się pokonać reprezentacje Dolnego Śląska ulegając jej czterokrotnie. Zatem murowanym faworytem spotkania w Swidnicy wydawali się być Dolnoślązacy.  Jednak z przebiegu całego meczu na słowa uznania zasługuje ekipa Lubuskiego ZPN. Mecz stojący na bardzo wysokim momentami poziomie mógł się podobać licznie zgromadzonym obserwatorom.

Spotkanie obfitowało w liczne sytuacje i ciekawe ofensywnie akcje zarówno ze strony gospodarzy, jak i gości. Lubuszanie wykorzystali moment zawahania w szeregach defensywnych gospodarzy wraz z błędem bramkarza i już w 10 minucie objęli prowadzenie. Kapitalny rajd prawą stroną ładnym technicznym strzałem zakończył Hubert Wawrzyniak. W 29 minucie meczu strzeliliśmy drugą bramkę. Zbyt odważne wyjście wysoko do pressingu przez gospodarzy zakończyło się skutecznym wyprowadzeniem kontry w wykonaniu ekipy z Lubuskiego. Całość akcji kapitalnym strzałem z 22 metrów zakończył Patryk Mucha. W końcówce pierwszej odsłony w szeregach naszej ekipy wdarło się małe rozluźnienie. Uspokojeni dwubramkowym wynikiem goście nie zauważyli, iż przebieg meczu do 44 minuty rozjuszył rywala. Złość sportowa po stronie gospodarzy okazała się na tyle poważna, iż w końcowych dziesięciu minutach I połowy nie mogliśmy wyprowadzić spokojnej akcji na połowę przeciwnika. Całe szczęście efektem naporu Dolno Ślązaków było strzelenie tylko jednej bramki. Do przerwy schodziliśmy do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron nasza ekipa gospodarzy rzuciła się natychmiast do odrabiania strat. Dokonane zmiany nieco wsparły i ożywiły grę Lubuszan, szczególnie w konstruowaniu akcji defensywnych. Prym w nich wiódł kapitalnie rozgrywający partię na prawym skrzydle ? Patryk Zawojek. To właśnie Zawoj wspierany środkowymi pomocnikami Adrianem Skóreckim i Patrykiem Muchą oraz stoperami Patrykiem Nideckim i Lityńskim stanowili zaporę nie do przejścia dla ofensywnych graczy ze Śląska. Dolno Ślązacy nadal kontynuowali dynamiczne ataki na bramkę gości. Rywal musiał nieco cofnąć się, ograniczając swoją grę wyłącznie do kontrataków. Lubuskie skutecznie te ataki gospodarzy odpierało. Całe szczęście naszym rywalom zabrakło skuteczności. Szczęście w tym dniu sprzyjało lepszym, i byli to zawodnicy z Lubuskiego ZPN. Wynik końcowy 2:1 z pewnością przedłuża szanse i nadzieje naszej ekipy na awans do Mistrzostw Polski w tym sezonie..

Lubuski ZPN ? Dolnośląski ZPN ? 2:1 (2:1) ? bramkę dla gości strzelił Hubert Wawrzyniak i Patryk Mucha . Nasz zespół wystąpił  w składzie: Mateusz Lis ? bramkarz (UKP ZG), Jakub Szrek (Promień Żary/ UKP), od 40min Dominik Gabrysz (Polonia Słubice/UKP), Patryk Lityński (UKP), Patryk Nidecki (UKP), Bartosz Wożniak (Tęcza Krosno) ? Patryk Mucha (UKP), Adrian Skórecki (GKP/UKP), Damian Nowak (Polonia Leszno/UKP ZG) od 50 min. Radosław Markulak (Promień Żary/UKP) od 90 minuty Patryk Płóciennik (ilanka Rzepin/UKP ZG), Konrad Michalak (Czarni Żagań/UKP ZG) od 46 min Miłosz Kubacki (Czwórka Kostrzyn/UKP) a od 50min po kontuzji Miłosza -  Cezary Dzięcielewski (GKP/UKP ZG), Patryk Zawojek (Arka NS/UKP ZG), Hubert Wawrzyniak (MKS Nowe Miasteczko) od 50min Kamil Paruch (Parkovia Trzebiechów).
Trenerami zespołu Lubuskiego są Michał Grzelczyk, Andrzej Wypych oraz Mirosław Kasprzak.

W innych spotkaniach eliminacji Pucharu Kazimierza Deyny Śląski ZPN pokonał Opolski ZPN 8:0