Kadra Śląskiego ZPN za mocna dla naszych zawodników

18 kwietnia w Żarach odbyło się w  pierwsze spotkanie rundy rewanżowej o mistrzostwo makroregionu pomiędzy reprezentacją Lubuskiego ZPN i Śląskiego ZPN.

IMG 20180418 114230

Nasza drużyna która w większości oparta była na zawodnikach Falubazu Zielona Góra (drużyny występującej w CLJ) nie przestraszyła się faworyzowanej drużyna z Śląska i od początku grała jak równy z równym. Pierwsza połowa toczona w bardzo szybkim tempie dostarczyła wielu emocji. Lubuszanie rozbijali ataki przeciwnika w środkowej strefie boiska i groźne atakowali po przejęciu piłki. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 35 minuty, w której to straciliśmy bramkę po rzucie karnym, niestety chłopcy nie zdążyli jeszcze ochłonąć po stracie bramki i przegrywaliśmy już 0-2.

Na drugą połowę wyszliśmy z mocnym postanowienim walki o korzystny wynik. W pierwszych minutach zamykaliśmy przeciwnika na jego połowie, czego efektem są stałe fragmenty gry. Po jednym z nich Marek Jaryczewski z 5 metrów nieczysto trafia głową w piłkę, czym dał szansę na instynktowna obronę bramkarzowi gości. Zamiast strzelić bramkę kontaktową tracimy bramkę z kontrataku i w tym momencie sprawa zwycięstwa została już rozstrzygnięta. Dokonane zmiany w obu ekipach spowodowały, że mecz się otworzył i gra toczyła się akcja za akację. W tej wymianie ciosów skuteczniejsi byli zawodnicy z Śląskiego ZPN, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki. Zespół z Lubuskiego mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołał strzelić honorowej bramki.

Gratulujemy zwycięstwa zespołowi Ślaskiego ZPN i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski. Było to ostatnie spotkanie ze Śląskim ZPN-em, ponieważ od następnego sezonu będziemy grali w innych makroregionach.

Lubuski ZPN U15: Budzyński Paweł, Kowalczewski Bartosz, Obst Błażej, Borowski Dorian, Głuski Miłosz, Sowiński Dawid, Hański Gracjan, , Procyszyn Jakub, Jaryczewski Marek (Falubaz Zielona Góra) Michał Kwaśny, Michał Kodzis, Kasprzak Marcel (PUKS Maksymilian Gorzów), Konrad Smacki, Łodziato Adrian (Warta Gorzów) Wlaźlak Eryk (Stilon Gorzów),  Maćkowiak Łukasz (ZAP Zbąszynek), Jakub Szkudlarek (Promień Żary), Dawid Rąblewski (Czarni Witnica).

Trenerzy: Tomasz Dolaciński, Sebastian Łeszyk.