Nieznaczna przegrana po wyrównanym spotkaniu

lzpn-logoW dniu 10.05. w Babimoście rozegrano mecz pomiędzy Lubuskim ZPN oraz Dolnośląskim ZPN. Chłopcy z rocznika 2004 zmierzyli się w rundzie rewanżowej Pucharu im. Leszka Jezierskiego.

Początek spotkania to wyrównana walka w środku pola. Pierwsza groźna sytuacja gości i poprzeczka ratuje gospodarzy od utraty bramki. To wszystko na co było stać przyjezdnych. Od tej pory to zawodnicy z lubuskiego stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. Groźne strzały Wiktora Maliszewskiego (UKP Falubaz Zielona Góra) oraz Sławomira Midlocha (KP Progres Gorzów Wlkp.) broni dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Druga odsłona to również walka w środku pola. Kiedy wydawało się, że bramka dla gospodarzy to tylko kwestia czasu z pozoru nie groźną sytuację stwarzają sobie zawodnicy z dolnośląskiego. Piłka uderzona w kierunku bramki gospodarzy fatalnie odbija się od interweniującego  obrońcy i wpada do siatki. Zmasowane ataki gospodarzy w ostatnich minutach meczu, którzy w tym meczu pokazali charakter i wolę walki niestety nie przyniosły upragnionej bramki. To goście cieszyli się ze zwycięstwa i trzy punkty pojechały na Dolny Śląsk. Trzeba przyznać, że zawodnicy z województwa lubuskiego dobrze się zaprezentowali się w tym meczu. Nie zabrakło woli walki na boisku. Niestety w tym meczu więcej szczęścia mieli zawodnicy gości.

Kadra Lubuskiego ZPN wystąpiła w składzie:
Skład: Mateusz Kaczmarek(Orzeł Międzyrzecz), Dawid Kuczyński (Łucznik Strzelce Krajeńskie), Stanisław Grabowski (Ilanka Rzepin), Jakub Gołębiewski (Orzeł Międzyrzecz), Igor Kurowski (UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą), Kacper Wnorowski (UKP Falubaz Zielona Góra), Wiktor Maliszewski (UKP Falubaz Zielona Góra), Oliwier Jakuć (UKP Falubaz Zielona Góra), Zenon Fedko (UKP Falubaz Zielona Góra),  Jakub Kołodenny (UKS Promień Żary), Olgierd Paterek (Czarni Żagań), Mateusz Walczak (KP Progres Gorzów Wlkp.), Sławomir Midloch (KP Progres Gorzów Wlkp.), Bartosz Skiba (Warta Gorzów Wlkp.), Martin Telec (Spartak Deszczno), Michał Krajewski (KP Progres Gorzów Wlkp.), Filip Wawrzyniak (UKS Wawrów), Maciej Krawczuk (UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą)

Trenerzy: Kacper Szaciłło, Mariusz Łabiak