WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA ORLICZEK

W minioną sobotę odbył się finałowy turniej o wojewódzkie mistrzostwo orliczek. Do turnieju przystąpiło 5 zespołów z 4 klubów. Wyniki tego dnia były sprawą drugorzędną liczyła się natomiast jak największa liczba minut spędzonych na boisku oraz dobra zabawa. Turniej otworzył Wiceprezes Lubuskiego ZPN Zenon Chmielewski. Oceniając poziom zawodniczek z roczników 2010 i młodszych możemy być spokojni o naszą kadrę w przyszłości. Dziękujemy za udział klubom: Promień Żary, MUKS Kostrzyn, MKS Orzeł Międzyrzecz, Akademia Piłkarska Falubaz - Lejdis Zielona Góra.

130409756_2780066575538046_5245768302314189906_o.jpg

Pogoń Szczecin triumfuje w kategorii U-12 Turnieju o Puchar Prezesa PZPN!

Logo PZPNCóż to były za emocje! W niedzielne popołudnie poznaliśmy zwycięzcę Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12. Po całym dniu zaciętej rywalizacji z wywalczenia tytuły cieszyli się młodzi piłkarze Pogoni Szczecin. Korona Wschowa zakończyła swoje rozgrywki na fazie grupowej.

Czytaj więcej...

AP KGHM Zagłębie Lubin zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 (VIDEO)

Logo PZPNZa nami premierowa edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. Po zaciętej walce w rozgrywkach zwyciężył zespół AP KGHM Zagłębie Lubin, który w finale pokonał Calisię 14 Kalisz 5:0. Reprezentant woj. lubuskiego - UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą, zakończył swój udział w turnieju na ćwierćfinale. Lepsza okazała się Arka Gdynia, która wygrała 3:0.

czwórka_kostzryn.jpg

Czytaj więcej...

Rozlosowano grupy Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Logo PZPNW siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie grup Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Pierwsza edycja zostanie zainaugurowana w najbliższy weekend. W dniach 17 i 18 lutego spotkania będą rozgrywane w halach OSiR Bemowo oraz AWF Warszawa, a udział wezmą zawodnicy w kategoriach U-11 oraz U-12. Województwo Lubuskie reprezentować będą: w U-11 UKS 4 Kostrzyn n/O, a w U-12 Korona Wschowa. Poniżej przedstawiamy podział na grupy.

Czytaj więcej...

Turniej o Puchar Prezesa PZPN - poznaliśmy mistrzów województwa!

W finale wojewódzkim rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka spotkały się po 4 zespoły w kategoriach U-12 oraz U-11. Młodzi zawodnicy przy wypełnionych trybunach hali w Bogdańcu walczyli o przepustkę do finału centralnego w Warszawie. Reprezentantami woj. lubuskiego w finale ogólnopolskim będą: w kat. U-11 UKS Czwórka Kostrzyn n/O, a w U-12 Korona Wschowa. Na zakończenie turnieju Wiceprezes Lubuskiego ZPN Zdzisław Czyrka  oraz Wiceprezes Lubuskiego ZPN ds. szkolenia Zenon Chmielewski wręczyli każdemu zespołowi pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową.

Czytaj więcej...

Turniej o Puchar Prezesa PZPN - Finał

lzpn-logo

Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że turnieje finałowe o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach U-11 oraz U-12 odbędą się w dniu 20.01.2018 w godzinach 13.00-17.00 w hali sportowej przy SP w Bogdańcu (z obwodnicy Gorzowa zjazd zachodni - kierunek Kostrzyn - 7 km).

Harmonogram Gier Turnieju

KATEGORIA U - 12                CZAS GRY 1 X 15 MINUT

Lp. Pkt. Drużyna Wynik Druzyna Pkt. GODZINA
    POLONIA SŁUBICE     CZWÓRKA KOSTRZYN   13.00
    VICTORIA JASIEŃ     KORONA WSCHOWA   13.20
    POLONIA SŁUBICE     VICTORIA JASIEŃ   14.20
    VICTORIA JASIEŃ     CZWÓRKA KOSTRZYN   14.40
    KORONA WSCHOWA     POLONIA SŁUBICE   15.40
    CZWÓRKA KOSTRZYN     KORONA WSCHOWA   16.00

KATEGORIA U - 11                            CZAS GRY 1 X 15 MINUT

Lp. Pkt. Drużyna Wynik Druzyna Pkt. GODZINA
3.   CHEMIK GORZÓW     CZWÓRKA KOSTRZYN   13.40
6.   UKS AP FALUBAZ     ARKA NOWA SÓL   14.00
8.   CHEMIK GORZÓW     UKS AP FALUBAZ   15.00
11.   UKS AP FALUBAZ     CZWÓRKA KOSTRZYN   15.20
12.   ARKA NOWA SÓL     CHEMIK GORZÓW   16.20
14.   CZWÓRKA KOSTRZYN     ARKA NOWA SÓL   16.40

Emocjonujący turniej w Żarach o puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

lzpn-logo

10 zespołów wzięło udział w halowym turnieju piłkarskim o puchar PZPN Zbigniewa Bońka, którego stawką był awans do finału wojewódzkiego w Gorzowie. Dobry poziom zawodów, emocjonujące mecze, ładne bramki i ciekawe zagrania zawodników mogli obserwować kibice, którzy licznie wypełnili hale L.O im. B. Prusa w Żarach. Do ostatnich meczów trwała rywalizacją w grupach o zdobycie pierwszych miejsc, które dawały możliwość grania o zwycięstwo w całym turnieju i awans do finału wojewódzkiego.
Po zaciętych spotkaniach grupowych w finale spotkały się drużyny UKS Victorii Jasień i MLUKS Dwójka Gubin. W do końca trzymającym w napięciu spotkaniu piłkarze z Jasienia strzelając dwie bramki zapewnili sobie zwycięstwo i awans do finału.

Czytaj więcej...

Awans "Koroniarzy" do halowego turnieju wojewódzkiego o Puchar Prezesa PZPN

lzpn-logo

13.01.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie odbył się półfinałowy turniej halowy województwa lubuskiego o Puchar Prezesa PZPN - Zbigniewa Bońka w kategorii U - 12. Rozgrywki te są jedną z form popularyzacji piłki nożnej oraz selekcji utalentowanej młodzieży, a zarazem formą rywalizacji sportowej w okresie zimowym na terenie poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. We wschowskich eliminacjach udział wzięło pięć zespołów: ZAP Zbąszynek, UKS AP Falubaz Zielona Góra, Orzeł Szlichtyngowa, Arka Nowa Sól i gospodarze Korona Wschowa. Każdy mecz grano 15 minut, systemem "każdy z każdym".
O pierwszym miejscu w turnieju zdecydowała jedna bramka. Mimo tej samej ilości punktów i różnicy bramek u zespołu gospodarzy i drużyny z Zielonej Góry, to "koroniarze" mieli zdobytych więcej goli w rozgrywkach i tym samym 20 stycznia to oni będą reprezentować Wschowę w Gorzowie w Finałowym turnieju halowym o Puchar Prezesa PZPN - Zbigniewa Bońka w kategorii U - 12 województwa lubuskiego.
Dodatkową nagrodą oprócz awansu, były piłki dla zwycięskiego zespołu ufundowane przez prezesa LZPN pana Roberta Skowrona.

Czytaj więcej...

Turniej o Puchar Prezesa PZPN - wyniki eliminacji na północy woj.

lzpn-logoW dniu 13.01.2018 r. odbyły się turnieje eliminacyjne na północy naszego województwa w rozgrywkach o Puchar Prezesa PZPN. W kat. U-11 awans do finału wojewódzkiego uzyskały ekipy UKS Czwórka Kostrzyn oraz UKS Chemik Gorzów. W kat. U-12 po bardzo zaciętym boju promocję uzyskały drużyny: UKS Czwórka z Kostrzyna oraz Polonia Słubice. Drużyny, które awansowały zmierza się w finałowym turnieju 20 stycznia w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Turniej Orlika o Puchar Prezesa Lubuskiego ZPN

lzpn-logo13 stycznia w Hali Sportowej przy ul. Zachodniej w Świebodzinie zostanie rozegrany Turniej Orlika o Puchar Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona. W zawodach wezmą udział: Pogoń Świebodzin, AP Macieja Murawskiego Zielona Góra, AP Lech Poznań Świebodzin, Tęcza Krosno Odrzańskie, Orzeł Międzyrzecz, UKS Promień Żary oraz Pogoń Skwierzyna. Turniej rozpocznie się o godz. 9:00. Zapraszamy.

Podział grup młodzieżowych w Podokręgu Nowa Sól

lzpn-logoPodokręg Nowa Sól prezentuje podział grup młodzieżowych w sezonie 2017/2018:

Czytaj więcej...