Mały klub, a cieszy

W sobotę dnia 8 czerwca odbyło się zakończenie sezonu piłkarstwa młodzieżowego w Nowym Żabnie, gdzie miejscowa drużyna podejmowała renomowany zespół z Odry Bytom Odrzański. Nowe Żabno to niewielka miejscowość w Gminie Nowa Sól. Od wielu lat funkcjonuje tu piłka nożna ze zmiennym szczęściem. Drużyna seniorów gra w B klasie, a w sezonie 2015/2016 występowała w A klasie. Od dwóch lat zawiązała się również grupa młodzieżowa gdzie wychowankowie występują w nowosolskiej lidze orlik.

s.jpg

Młodzi piłkarze mają szczęście i możliwość rozwoju swoich umiejętności w oparciu o miejscowy klub. Młodzież to zawodnicy z trzech kategorii wiekowych żak, orlik i młodzik, którzy ogólnie tworzą jedna grupę szkoleniową. Największy wkład w działalność sekcji młodzieżowej ma Robert Żelazowski, który potrafi wygospodarować troszkę czasu prywatnego i zorganizować trening dla podopiecznych z Nowego Żabna.

Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Robert Skowron często podkreśla że właśnie takie kluby to typowa piłka amatorska, która nie jednokrotnie uatrakcyjnia i urozmaica życie mieszkańcom okolicznych miejscowości. Okazuje się w małych klubach można budować pewien potencjał, który ma duży wpływ na funkcjonowanie piłki w naszym kraju. Wielu znanych piłkarzy pierwsze kroki stawia w małych klubach po czym trafiają do renomowanych potentatów piłkarskich.

Wracając do emocjonujących zawodów piłki nożnej w Nowym Żabnie okazało się że do sprawienia niespodzianki zabrakło kilku minut, gdyż najlepszy piłkarz Zorzy, Mateusz Tomaczak zdobył cztery bramki. Najlepszym zawodnikiem, raczej zawodniczką z klubu Odra Bytom Odrzański okazała się Martyna Radosz, która również potrafiła strzelić cztery gole. Po zawadach każdy z zawodników otrzymał upominki okolicznościowe Departamentu Piłki Amatorskiej Grassroots - z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Daniel Sienkiewicz
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
Tel: +48 510 877 262
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.