Ministranci maja własną ligę

W Wyższym Seminarium Duchownym, w Paradyżu 27 kwietnia odbył się Finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów, na który przybyło dwanaście drużyn z podziałem na trzy kategorie wiekowe. 

Finał rozgrywek był jednym z elementów duchowej pielgrzymki ministrantów i lektorów w której również uczestniczył Biskup Diecezji Zielonogórsko ? Gorzowskiej, bp. Tadeusz Lityński. Ksiądz Łukasz Malec reprezentujący Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej w Zielonej Górze jest bezpośrednim opiekunem i koordynatorem piłkarskich zmagań od wielu lat. Wielki finał to okazja dla ministrantów do wzajemnego poznania się i nawiązania sportowej rywalizacji, sport bowiem odgrywa dużą i ważną rolę w ich życiu. W tym roku do finału zakwalifikowały się Parafie z Kożuchowa, Zielonej Góry, Opalewa, Gorzowa Wielkopolskiego, Przemkowa, Zawady, Kargowej, Kostrzyna nad Odrą, Siedliska, Wiciny, Ciosańca i Rzepina. Warto dodać, że od jesiennych eliminacji do finału w rozgrywkach brało udział blisko dwieście drużyn, co nam daje blisko dwa tysiące zawodników.
 
Mając na względzie ogólny potencjał, charakter i okres wieloletniej współpracy, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron cała inicjatywa objął patronatem i opieką. Po raz pierwszy w historii finałowe rozgrywki zostały wprowadzone w Systemu Extranet, dzięki czemu podstawowe informacje znajdują się w bazie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Lubuski Związek Piłki Nożnej wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej ufundowali nagrody indywidualne i upominki okolicznościowe.