Wielki finał lubuskich lig halowych na miarę ekstraklasy

Dzięki staraniom Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Roberta Skowrona dnia 10 marca, w Krośnie Odrzańskim odbyła się bardzo ważna inicjatywa piłkarska. Po raz pierwszy w historii lubuskiego futsalu amatorskiego doszło do konfrontacji przedstawicieli z niemal wszystkich lig z naszego województwa. W niedzielę, 10 marca w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej rozegrana została Lubuska Superliga Futsalu pt. ,,Najlepsi z Najlepszych??. Wielki finał odbył się dzięki staraniom Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim Tomasza Struk, Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona i koordynatora z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Daniela Sienkiewicza.

Swój udział miało również Lubuskie Kolegium Sędziów za sprawą delegowania na turniej kompetentnych sędziów, którzy byli otwarci na pewne innowacje. Przewodniczący LKS, Jan Suchecki  mając utrudnione zadania ze względu na odbywające się egzaminy sędziów wskazał właściwy zespół do obsługi sędziowskiej, który poradził sobie z ogromną presją zawodników, kibiców i organizatorów. Robert Mazurkiewicz, Robert Similak i Grzegorz Jurojć mieli w obwodzie możliwość skorzystania z zapisu wideo. Ośmiu godzinny maraton piłki nożnej był dużym wezwaniem dla wszystkich uczestników. Emocji było co nie miara, piękne bramki, fantastyczne parady, kuriozalne sytuacje, kary indywidualne i nawet gole zdobywane przez bramkarzy. Nie odbyło się bez emocji związanymi z trudnymi sytuacjami z boiska, które sędziowie mogli oglądnąć w specjalnym  pomieszczeniu. W kluczowych momentach gry sędzia po wstrzymaniu zawodów, wykonał charakterystyczny ruch, rysując w powietrzu kwadrat. Fani piłki nożnej wiedzieli, że ten gest pokazują nasi sędziowie wyłącznie na ekstraklasie, aby sprawdzić powtórkę. Piłka amatorska rządzi się swoim prawem, dlatego wszelkie nowinki techniczne są akceptowane przez sędziów z pożytkiem dla środowiska piłkarskiego. Rozgrywki były transmitowane za pośrednictwem kanału YouTube. Rywalizację, informację i różne statystyki można odszukać posługując się adresem:

http://www.osirkrosno.pl/mhl/

 Turniej w Krośnie Odrzańskim był równocześnie akcją charytatywną dla Grażyny Gałązki, która zmaga się nowotworem złośliwym mózgu tzw. glejakiem.  Zbiórka do puszek odbyła się za sprawą  stowarzyszenia Nowosolska Paczka, które zgłosiła akcję do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskując zgodę (2019/902/OR). Zespół z Międzyrzecza, który ostatecznie zdobył III miejsce, swoja nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, przekazał oficjalnie do puszki pani Grażyny. Tym szlachetnym gestem zawodnicy z Rosomaka okazali się zwycięzcami.  Drużyna Rosomaka z Międzyrzecza to prężnie działający klub w sekcji sportowej Klubu Wojskowego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W skład drużyny wchodzą wojskowi i osoby cywilne.

Pani Grażyna składa serdecznie podziękowanie za wspaniały gest. Dzięki ludziom dobrej woli w ciągu dwóch dni (Nowa Sól i  Krosno Odrzańskie) udało się zebrać kwotę 4570 złotych co zostanie przekazanie przekazem na konto indywidualne Fundacji Kawałek Nieba.

Ze względu na dużą ilość spotkań, publikujemy tylko wyniki końcowej fazy zawodów.

PÓŁFINAŁ A
KompuTec ? Rosomak 2:1

PÓŁFINAŁ B
Stralco - Hurtownia King 0:3

MECZ O 3. MIEJSCE
Stralco  Strzele Krajeński ? Rosomak Międzyrzecz 1:3

FINAŁ
Hurtownia King Krosno Odrzańskie ? KompuTec Świebodzin 2:0

Ostatecznie turniej wygrał miejscowy zespół Hurtownia King, a wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce Hurtownia King Krosno Odrzańskie
II miejsce CompuTec Świebodzin
III miejsce Rosomak Międzyrzecz
IV miejsce Stralco Strzelce Krajeńskie

Najlepszy Bramkarz - Kamil Duchnowski, Hurtownia King
Najlepszy Strzelec - Mateusz Świtała, CompuTec
MVP - Marcin Szymański, CompuTec.

Najlepszy zespół otrzymał ufundowany przez Prezesa LZPN, Roberta Skowrona komplet strojów piłkarskich, oraz czek warty 2000 zł ufundowany przez firmę DIRKS.
Podsumowując możemy być dumni z poczynań piłkarzy na parkiecie. Już dziś drużyny zgłaszają i deklarują swój udział w kolejnej, przyszłorocznej edycji Lubuskiej Superlidze Futsalu, jednak by tak się stało należy wygrać własną ligę, czego uczestnikom życzymy.