Lubuskie kluby walczą o lepsze jutro

Logo PZPN

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się szkolenie z zakresu obsługi systemu zarządzania szkółką piłkarską - są to cykliczne szkolenia przeprowadzane w małych grupach i biorą w nich udział wyłącznie wyselekcjonowane podmioty poszczególnych województw. Finałem zajęć edukacyjno-szkoleniowych jest wygenerowanie w systemie formularza zgłoszeniowego do programu. Nasz region w fazie pilotażowej reprezentuje pięć szkółek: ZKS Stilon Gorzów, MUKS Warta Gorzów, ZAP Zbąszynek, UKS AP Falubaz Zielona Góra, UKS Promień Żary.

sss.jpg

Kandydaci województwa lubuskiego zostali wybrani na podstawie ogólnego potencjału, organizacji, funkcjonowania klubu i przyjętych priorytetów. W Polsce do pilotażowego programu, Polski Związek Piłki Nożnej zaprosił w sumie sto sześćdziesiąt szkółek, z czego pięć miejsc przypada na kluby z województwa lubuskiego. Uzyskane miejsca stanowią wypadkową ilości funkcjonujących podmiotów w naszym regionie do ogólnej ilości w kraju.
Przypominany że za kilka tygodni ruszy jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, mający na celu podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia, czyli ? Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Zarówno szkółki objęte, jak i nieobjęte pilotażem, będą musiały spełnić dokładnie takie same kryteria, by finalnie uzyskać jeden z certyfikatów (brązowy, srebrny i złoty). Certyfikat będzie można otrzymać nie wcześniej niż 1 września 2019 roku.

qqq.png

Program Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złoty, srebrny, lub brązowy), jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancji odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do edukacji piłkarskiej. Szkółka po otrzymaniu certyfikatu będzie mogła czerpać szereg dodatkowych korzyści, między innymi uzyskując:
- przewagę rynkową poprzez unikalną współpracę z PZPN oraz możliwość używania certyfikatu do celów promocji oddziału szkółki piłkarskiej;
- dostęp do uporządkowanych materiałów z zakresu szkolenia w szkółkach piłkarskich przygotowanych przez PZPN;
- prawo do umieszczania informacji o posiadaniu certyfikatu na własnej stronie internetowej;
- specjalna oferta ubezpieczeń zawodników;
- własna podstrona internetowa certyfikowanego oddziału szkółki na portalu ŁączyNasPiłka.pl;
- bezpłatny system internetowy do zarządzania szkółką.

 

Daniel Sienkiewicz
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
Tel: +48 510 877 262
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.