W lubuskich halach sportowych, zimą jest gorąco

W poprzednich, dwóch artykułach przybliżyliśmy w sumie sześć lig amatorskich z naszego województwa. Rywalizacja piłki halowej wkracza w decydujące fazy. Jak się okazuję zimą za sprawą piłki nożnej na halach sportowych może być gorąco.

XII edycja Babimojskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

 

W dniu 18.11.18.r. rozpoczęła się XII edycja Babimojskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej 2018/19. Rozgrywki ligowe odbywa się w nowoczesnej hali sportowej ?Olimpia??, która jest obiektem należącym do Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście istnieje od 2007 roku. Hala sportowa ?Olimpia? powstała w pierwszym etapie budowy kompleksu. W kolejnym etapie realizacji budowy powstał nowy stadionu z pełnowymiarową trawiastą płytą piłkarską, krytą trybuną, zapleczem sanitarnym i boiskiem treningowym. Przy realizacji poszczególnych obiektów zawsze stosowane były nowoczesne technologie i rozwiązania konstrukcyjne. Największą zaletą Centrum Sportu i Rekreacji jest to, że wszystkie obiekty już wybudowane oraz te będące w realizacji znajdują się w jednym miejscu tworząc wielki kompleks sportowo ? rekreacyjny, w którym aktywnie można spędzić czas wolny. Wracając do tematu ligi halowej, w tym sezonie we współzawodnictwie bierze udział 8 drużyn, Styling Żodyń, Promil Sulechów, Mewa Cigacice, Tęcza Tuchorza, KS Podmokle, Red Bull Trzebiechów, A.H. Szczeszek, Piast Podlegórz. Celem ligi jest popularyzacja futsalu w regionie i aktywnego wypoczynku oraz wyłonienie najlepszego amatorskiego zespołu w halowej piłce nożnej. Po ośmiu kolejkach drużyny KS Podmokle i A.H. Szczeszek liderują w rozgrywkach, za sprawą wygrania siedmiu z ośmiu pojedynków, gromadząc po 21 punktów. Przygodzki Patryk z A.H. Szczeszek jest najlepszym snajperem, zdobył 25 bramek, natomiast Gierszewski Kajetan z KS Podmokle do obecnej chwili ma na swoim koncie 20 bramek. Poczynania ligi można obserwować na stronach:

http://csir.babimost.pl/
http://www.ligihalowe.pl/aktualnosci.php

 

XV edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Drezdenku

 

Strategicznym organizatorem ligi jest Dyrektor Hali Sportowo ? Rehabilitacyjna, Maciej Kowal. Inicjatorem rozgrywek jest Pan Dariusz Kalinowski, który 15 lat wstecz doprowadził do pierwszej edycji i kontynuuje przygodę z ligą do obecnej chwili. Celami ligi są popularyzacja piłki nożnej wśród mieszkańców miasta i gminy Drezdenko, popularyzacja aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i pracy, promowanie zdrowego, wolnego od używek stylu życia. W tym roku do rozgrywek przystąpiło dwadzieścia cztery zespoły z podziałem na dwie ligi. Pierwszą ligę tworzą zespoły, Stralco, Z.B.Antczak, Tele Maxx FC, Oldboye Drezdenko, Browar, Troja, Wysoczański, Limited, F1 Urania, Pionier Zwierzyń, Nietoperz Gardzko, Pizzeria Tomaso. W drugiej lidze aktualnie występują zespoły, FC Naznaczeni, Wygazowani, WuwuZele, Strop, Kosa Kawczyn, Victaulic, Leśnik Rąpin, ŚleDzik, Abstynenci, Debeściaki, Fryzjerstwo Męskie i Uchachani. Wyniki rozgrywek można śledzić na stronie internetowej:

http://hala-drezdenko.pl/2018/10/30/wynik-i-kolejki-spotkan-xv-edycji-amatorskiej-ligi-pilki-noznej-2018-2019/

 

 Amatorska Liga Piłki Nożnej Halowej 2018 / 2019 we Wschowie

 

Początkowo organizatorem ligi był Ośrodek Sportu i Rekreacji we Wschowie, który w późniejszym czasie przekształcony został w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Liga finansowana jest za sprawą CKiR we Wschowie. Wiele osób pracuje na rzecz ligi, jednak główny ciężar organizacyjny spoczywa na Danielu Faliszewskim, który jest specjalistą ds. sportu w CKiR Wschowa. Ligę tworzy czternaście zespołów, Pogoń Wschowa, Synowie Hajty, Pogoń Góra, Sanatorium, Klub Piłki Kopanej, Albo My Albo Oni, Piątka Siedlnica, MK Squad, Urwisy z Kamiennej, Młode Wilki, FC Mamroty, Profesorzy, Promar Steel, Ars Longa Team. Dnia 20 stycznia została rozegrana VI kolejka, po której liderem pozostała drużyna Piątka Siedlnica, gromadząc na swoim koncie komplet, czyli 18 punktów. Dobrą formę w rozgrywkach reprezentuje również drużyna Ars Longa, która do tej pory nie zaznała porażki, wygrywając pięć spotkań z sześciu spotkań i odnosząc jeden remis. Dodatkowo zespół Ars Longa posiada najlepszy bilans bramkowy, 35 zdobytych, 5 straconych. Wyniki amatorskiej ligi we Wschowie można śledzić na stronie internetowej:
http://ckir.wschowa.pl/category/aktualnosci/sport-i-rekreacja/

 W kolejnym miesiącu ukaże się następna wzmianka o ligach amatorskich z innych miejscowości. Jednocześnie proszę organizatorów różnych inicjatyw piłkarskich o nawiązanie z moją osobą kontaktu w sprawie propagowania piłki amatorskiej województwa lubuskiego. Warto kameralne przedsięwzięcia piłkarskie przybliżyć mieszkańcom całego województwa.

Daniel Sienkiewicz
Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
Tel: +48 510 877 262
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.