Regionalni Specjaliści ds. Rozwoju Piłki Amatorskiej pomogą w kwestiach związanych z Programem Certyfikacji

W kwietniu ruszył Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. To jeden z największych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej ? w kulminacyjnym momencie będzie przy nim pracowało blisko 150 osób. Wśród nich są Regionalni Specjaliści ds. Rozwoju Piłki Amatorskiej, zaangażowani w pracę nad programem od ponad roku. W poniższym tekście wyjaśniamy, kim są osoby zatrudnione na tym stanowisku, czym się zajmują i jaka jest ich rola w kluczowym w zakresie szkolenia przyszłych piłkarzy i piłkarek projekcie.

Czytaj więcej...

Ministranci maja własną ligę

W Wyższym Seminarium Duchownym, w Paradyżu 27 kwietnia odbył się Finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów, na który przybyło dwanaście drużyn z podziałem na trzy kategorie wiekowe. 

Czytaj więcej...

Program Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich

W dniu 23 kwietnia rozpoczął się Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich ? innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci.

adsfasdfewefe

Czytaj więcej...

Ruszył Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

adfasdfeefef23 kwietnia rozpoczęła się pierwsza faza Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich ? innowacyjnego projektu skierowanego do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Do 30 czerwca 2019 roku na stronie:

Czytaj więcej...

,,Drużyny grały do jednej bramki, piłkarze pomogli Pani Grażynie"

Dnia 9 marca w nowosolskiej hali widowiskowej rozegrany został Lubuski Turniej piłkarski szkółek piłkarskich biorących udział w certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj więcej...

Wielki finał lubuskich lig halowych na miarę ekstraklasy

Dzięki staraniom Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Roberta Skowrona dnia 10 marca, w Krośnie Odrzańskim odbyła się bardzo ważna inicjatywa piłkarska. Po raz pierwszy w historii lubuskiego futsalu amatorskiego doszło do konfrontacji przedstawicieli z niemal wszystkich lig z naszego województwa. W niedzielę, 10 marca w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej rozegrana została Lubuska Superliga Futsalu pt. ,,Najlepsi z Najlepszych??. Wielki finał odbył się dzięki staraniom Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim Tomasza Struk, Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona i koordynatora z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Daniela Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

Losowanie grup Superligi 2019

LSLH html f5c67a71ce791ee5Dnia 6 marca odbyło się losowanie na żywo losowanie grup Lubuskiej Superligi Futsalu. Zespoły w pierwszej fazie będą rywalizować w dwóch grupach po pięć drużyn. Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup rozegrają mecze półfinałowe. Zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale, a przegrani zagrają o trzecie miejsce.

 

Czytaj więcej...

Lubuskie kluby walczą o lepsze jutro

Logo PZPN

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się szkolenie z zakresu obsługi systemu zarządzania szkółką piłkarską - są to cykliczne szkolenia przeprowadzane w małych grupach i biorą w nich udział wyłącznie wyselekcjonowane podmioty poszczególnych województw. Finałem zajęć edukacyjno-szkoleniowych jest wygenerowanie w systemie formularza zgłoszeniowego do programu. Nasz region w fazie pilotażowej reprezentuje pięć szkółek: ZKS Stilon Gorzów, MUKS Warta Gorzów, ZAP Zbąszynek, UKS AP Falubaz Zielona Góra, UKS Promień Żary.

sss.jpg

Czytaj więcej...

Ruszył pilotażowy Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Dnia 8 lutego PZPN rozpoczął się pilotażowy program Certyfikacji szkółek piłkarskich. Zostanie on przeprowadzony na małej grupie docelowej, w celu przetestowania działań operacyjnych programu, formularzy zgłoszeniowych do programu oraz obsługi systemu informatycznego, służącego do administracji kwestii organizacyjnych oraz szkoleniowych podmiotu, który otrzyma Certyfikat PZPN. To jedynie działania próbne. Za kilka tygodni (marzec - kwiecień) ruszy jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, mający na celu podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia, czyli ? Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Zarówno szkółki objęte, jak i nieobjęte pilotażem, będą musiały spełnić dokładnie takie same kryteria, by finalnie uzyskać certyfikat podczas właściwej procedury weryfikacyjnej i uzyskają go nie wcześniej niż 1 września 2019 roku. Ze względu na krążące spekulacje w  lubuskim województwie, informujemy że nasz region reprezentują następujące pięć szkółek:

KOMUNIKAT NA STRONĘ LZPN html a9e690a48db39d69

Czytaj więcej...

W lubuskich halach sportowych, zimą jest gorąco

W poprzednich, dwóch artykułach przybliżyliśmy w sumie sześć lig amatorskich z naszego województwa. Rywalizacja piłki halowej wkracza w decydujące fazy. Jak się okazuję zimą za sprawą piłki nożnej na halach sportowych może być gorąco.

Czytaj więcej...

Patronat PZPN Grassroots ,,Piłka dla wszystkich"

Miło nam poinformować, że z nowym rokiem zostaje wdrożony program Patronatów PZPN Grassroots. Inicjatywy z naszego, kameralnego podwórka mogą uzyskać patronat i pomoc organizacyjno-rzeczową Polskiego Związku Piłki Nożnej.

GRASSROOTS

Czytaj więcej...