AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW - ZIELONA GÓRA

Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie dla dziewczynek i chłopców w wieku od 5 do 10 lat. Aby dołączyć do AMO należy przyjść na Dni Talentu - 06.2018 - boisko Orliku ul. Chopina 18a, Zielona Góra. w trakcie których będą przeprowadzane testy dla potencjalnych uczestników projektu. Najlepsi zostaną zaproszeni na treningi, dlatego nie marnujcie czasu i już teraz sprawdźcie ich harmonogram!

image002

Co to jest AMO:
Uczestnicy projektu PZPN są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów: trener koordynator AMO (z licencją trenerską UEFA A lub wyższą) oraz drugi trener (minimum UEFA B) lub trener asystent (minimum UEFA B). Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE (koszulka, spodenki i getry), dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze.        
Akademia Młodych Orłów to bezpłatna inicjatywa, która jest współtworzona z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, Miastami oraz Sklepami Biedronka ? Sponsorem Głównym projekt.

WZOROWE SZKOLENIE NA TERENIE MIASTA ZIELONA GÓRA

Akademia Młodych Orłów Zielona Góra to projekt cieszący się renomą zarówno w Polsce, jak i województwie Lubuskim. Jest jednym z fundamentów funkcjonowania piłki nożnej w naszym Województwie. W ciągu trzech ostatnich lat (od roku 2014) w strukturach projektu znalazło się wielu utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile futbolu w naszym Województwie. Model pracy z podopiecznymi jest nieustannie doskonalony i powstaje w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń z najlepszymi trenerami w Polsce (m.in. Marcin Dorna, Bartłomiej Zalewski, Miłosz Stępiński, Krzysztof Paluszek oraz Michał Libich), Od września 2015 r. koordynatorem Akademii jest Bartosz Siemiński i wraz ze sztabem szkoleniowym rozwija projekt, tak aby w przyszłości Akademia regularnie dostarczała piłkarzy na wysokim poziomie. Celem Akademii jest przede wszystkim wyszkolenie przyszłych piłkarzy w sposób kompleksowy.
 
 "Gdyby Robert Lewandowski w młodości co chwila się przewracał, na pewno nie byłby dziś tak mocny w pojedynkach. Nasz zawodnik ma grać fair, bez przewracania się przy każdej okazji, ma lepiej osłaniać piłkę, co sprawi, że z nią przy nodze będzie panem sytuacji"

"Treningi będą odzwierciedlać sytuacje meczowe, mają być realistyczne, a wszyscy dobrze wiemy, że mecze są intensywne i ciężkie - treningi też muszą takie być?.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy z podopiecznych Akademii zostanie profesjonalnym zawodnikiem ? dlatego naszą misją jest również kształtowanie Młodych Orłów jako dobrych, wartościowych ludzi, w pełni przygotowanych do radzenia sobie z wyzwaniami, które postawi przed nimi dorosłe życie.
 
Główne cele Akademii Młodych Orłów :
- popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;
- zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce - wspólny program;
- poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;
- wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
- wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości;
- zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;
- przeprowadzenie pierwszych selekcji - łowienie talentów.

image002

 
PROFIL AKADEMII
W Akademii Młodych Orłów Zielona Góra kształci się około 100 zawodników rocznie. Najmłodsi mają 6 lat
 a najstarsi 11. Chcemy być wsparciem dla Klubów Piłkarskim w naszym Województwie, a nie konkurencją.
 W strukturach Akademii jest wielu zawodników z Klubów: m.in. UKP Falubaz Zielona Góra, MUKS 11 Zielona Góra, Polonia Słubice, APF Falubaz Zielona Góra, MLUKS Dwójka Gubin oraz wielu mniejszych stowarzyszeniach. Bardzo cenimy sobie współpracę z Klubami i z przyjemnością przyjmujemy ich wychowanków pod swoje "skrzydła". AMO Zielona Góra jest kuźnią, w której zdolni i pracowici chłopcy doskonalą umiejętności piłkarskie i budują charakter w oparciu o szlachetne wartości, takie jak szacunek, tolerancja, uczciwość, skromność
 i sumienność. Każda chwila codziennej pracy nad sobą przybliża naszych podopiecznych do wspólnego celu - stawania się lepszym zawodnikiem i lepszym człowiekiem. Przed zawodnikami trenującymi w Akademii Piłkarskiej stawiamy wysokie oczekiwania - Rozwój , Szacunek i Bezpieczeństwo. Dzięki nim nawet Ci, którzy nie będą na co dzień zawodowo uprawiać piłki nożnej staną się w przyszłości trenerami, wychowawcami młodzieży lub kibicami,
 ale przede wszystkim - dobrymi, wartościowymi ludźmi.

image002
 

DOTYCHCZASOWE OSIAGNIĘCIA:
Akademia nie rywalizuje w rozgrywkach celem AMO jest to aby dzieci trenujące w klubach szlifowały swoje umiejętności w zajęciach dodatkowych i bardziej zindywidualizowanych, a dzieci które jeszcze nie uczęszczają do klubów mają okazję do nich trafić. Celem AMO jest dokształcanie oraz dostarczanie zawodników do klubów, szkółek piłkarskich czy nawet klas sportowych o profilu piłkarskim. W ostatnim sezonie do AMO uczęszczało 84 zawodników i 1 zawodniczka ? rocznik 2006 zakończył edukację wstępną w Akademii. Jesteśmy dumni,
 że wielu chłopców reprezentuje województwo Lubuskie w różnych rozgrywkach, a wcześniej uczęszczali do AMO.

image002

 
TRENERZY AMO:
Wykwalifikowani fachowcy z licencjami europejskimi, które pozwalają pracować z dziećmi i młodzieżą. Pasjonaci futbolu, których celem jest wychować człowieka, a w drugiej kolejności zawodnika. Idziemy z duchem czasu
 i pracujemy według najnowszych standardów europejskich i w myśl rozwijającej się Polskiej piłki nożnej.
Realizujemy stworzony program przez PZPN, zgodnie z Narodowym Modelem Gry ? ukierunkowanie naszej pracy na tym etapie szkolenia jest na jednostkę - indywidualizacja zajęć treningowych to chleb powszedni.

image002
 

Szkolimy też innych, ponieważ jest możliwość odbycia stażu w AMO oraz według programu kursu UEFA C pobierają nauki trenerzy oddelegowani przez LZPN. Praca kadry szkoleniowej AMO to bardzo długi proces, który przynosi efekty w nabyciu podstawowych umiejętności przez dzieci i umożliwia świetny start w kolejnym etapie szkolenia piłkarza, piłkarki.

image002


 
INFRASTRUKTURA:
Zajęcia obywają się na boiskach typu Orlik. W różnych warunkach pogodowych, ponieważ oprócz umiejętności, kształtujemy charakter i hartujemy młody organizm. W okresie zimowym przenosimy się do hali.

FILOZOFIA AMO:
W gnieździe orlim panuje określona harmonia i porządek. Chcemy, aby w naszej Akademii zarówno sztab szkoleniowy, jak i dzieci oraz ich rodzice, tworzyli stabilne orle gniazdo, z ściśle określonymi celami: Radość. Harmonia. Wychowanie. Indywidualizm. Zasada łączenia piłki nożnej i nauki szkolnej buduje charakter piłkarza. Jego osobowość i siła psychiczna są obecne na boisku. Nacisk na edukację, wyniki w szkole oraz dyscyplinę
w zachowaniu piłkarza ? to sedno funkcjonowania Akademii.

METODOLOGIA:
Główne nurty opierają się na zainteresowanie piłką nożną oraz zachęceniu dzieci do regularnego uprawiania sportu .Polski Związek Piłki Nożnej stworzył autorski program szkoleniowy, na kanwie którego odbywają się zajęcia w całej Polsce
 
JAK DOŁĄCZYĆ DO AKADEMII ?
Aby dołączyć do AMO należy przyjść na Dni Talentu - "Dogrywka" 01.10.2017 - boisko Orliku ul. Chopina 18a, Zielona Góra. w trakcie których będą przeprowadzane testy dla potencjalnych uczestników projektu. Najlepsi zostaną zaproszeni na treningi.
Więcej informacji na stronie lubuskizpn.pl pod linkiem :

http://lubuskizpn.pl/amo-zielona-gora/aktualnosci/2152-dodatkowy-nabor-amo-zielona-gora.html

oraz na laczynaspilka.pl :

https://www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow,amo-zielona-gora,100947.html

image002

image002

image002