TOWARZYSKI TURNIEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW

W niedzielę 17 maja odbyło się piłkarskie święto w Międzyrzeczu. Mowa o towarzyskim turnieju AMO, który objęty został patronatem Burmistrza Międzyrzecza p. Remigiusza Lorenza. Dlaczego święto? Gdyż w trakcie cztero godzinnych zmagań na sztucznej płycie stadionu miejskiego rywalizowało ponad 170 dzieci! Z zaproszenia trenerów miejscowej AMO skorzystali reprezentanci Akademii Młodych Orłów Zielona Góra i Poznań oraz Lubuskiej Kadry Czeka Zbąszynek ? projektu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, który w naszym województwie funkcjonuje od jesieni.

Tradycją turniejów i sparingów AMO jest brak jakichkolwiek klasyfikacji, najważniejszy jest wszechstronny rozwój zawodnika oraz swoboda w podejmowaniu boiskowych decyzji. KOT (komitet oszalałych trenerów) i KOR (komitet oszalałych rodziców) nie ma miejsca. Wszystkie gry zgodnie z zasadami fair ? play a spędzony czas w przyjaznej atmosferze. Rodzicom międzyrzeckiej akademii należą się ogromne podziękowania za gościnę i pomoc w organizacji.

Podziękować należy także p. Burmistrzowi Międzyrzecza za nieocenione wsparcie, Dyrektorowi MOSiW p. Grzegorzowi Rydzanicz za udostępnienie obiektu na powyższy cel, trenerowi Orła Międzyrzecz p. Henrykowi Stawasz za przełożenie meczu juniorów, gościom z Zielonej Góry, Poznania oraz Zbąszynka za uczestnictwo w jakże pożytecznym pod względem szkoleniowym spotkaniu.

Już niebawem Dni Talentu, czyli czas rekrutacji do Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz i Zielona Góra na nowy sezon. Terminy dla poszczególnych kategorii wkrótce na lubuskizpn.pl oraz www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow.html