Towarzyski sprawdzian Akademii Młodych Orłów

W minioną sobotę 4 marca w pięknej wiosennej pogodzie rozegrany został sparing Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra. Tym razem uczestnikami byli zawodnicy urodzeni w latach 2006 - 07, czyli kategorii orlik. Na boisku orlik w Międzyrzeczu można było obserwować grę blisko 50 chłopców. Warto zaznaczyć, że jest to kolejne spotkanie w tym sezonie, a takowe są na stałe zapisane w harmonogramie treningowym AMO.

Jaki był cel sparingu? Jak zawsze czysto szkoleniowy. Zawodnicy byli podzieleni na kilka drużyn i w każdym 15- minutowym meczu mieli możliwość gry niemal na wszystkich pozycjach. Właśnie taka strategia przyjęta przez trenerów wpłynęła na właściwą ocenę postępów pracy szkoleniowej a samym zawodnikom dała kolejne cenne doświadczenia. Ważnym aspektem towarzyskich gier był również brak presji wyniku, czyli brak jakichkolwiek klasyfikacji. To zaś wpłynęło na swobodną oraz kreatywną grę zawodników.

Trenerzy pragną podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Wypoczynku w Międzyrzeczu za udostępnienie boiska orlik na powyższy cel. Podziękowania należą się rodzicom, którzy jak zwykle byli bardzo gościnni.

Do końca sezonu 2016 / 17 zaplanowane są kolejne akcje szkoleniowe z udziałem lubuskich oddziałów Akademii Młodych Orłów, między innymi uczestnictwo w finałach wojewódzkich turnieju ? z podwórka na stadion o puchar Tymbarku?.