Kolejny sezon AMO

Ponad 80 dzieci 1 września rozpoczęło edukację w kolejnym - już trzecim - sezonie Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz. Treningi prowadzone są przez kadrę trenerską, która od początku istnienia międzyrzeckiego oddziału uczestniczy w projekcie. Bubniak Radosław, Wójcik Paweł, Dawidowicz Jerzy oraz Koban Dariusz, 2 razy w tygodniu trenują z dziećmi urodzonymi w latach 2011 - 2006 (kat. skrzat - orlik). Zajęcia odbywają się na boisku orlik na os. Kasztelańskim 8 wg stałego harmonogramu, a wszystkie treningi podporządkowane są koncepcji programowej opracowanej przez Departament Szkolenia Grassroots. Program szkolenia dostępny jest na portalu "Łączy Nas piłka", w zakładce akademia juniora / akademia młodych orłów.

Warto dodać, że AMO to nie tylko świetna pomoc klubom w rozwoju ich zawodników poprzez "korepetycje" z piłki nożnej, ale również możliwość podnoszenia kwalifikacji przez trenerów. We wrześniu 9 trenerów ukończonego niedawno kursu UEFA C uczestniczyło regularnie w treningach w ramach stażu, który miał na celu wzbogacić ich warsztat trenerski. Zainteresowani stażem proszeni są o kontakt z koordynatorem Radosławem Bubniakiem pod nr Tel 516 139 410 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już niebawem wszyscy zawodnicy zostaną wyposażeni w jednolity sprzęt treningowy. W najbliższej przyszłości poza treningami w akademii dzieci będą uczestniczyły w XVII edycji turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku a rozgrywki powiatowe już w drugiej połowie października w Międzyrzeczu. Także jesienią odbędą się towarzyskie spotkania z AMO Zielona Góra oraz kursokonferencja dla trenerów piłki nożnej organizowana przez Lubuski ZPN, podczas której młodzi adepci zaprezentują się w treningach pokazowych.

O wszystkich w/w zdarzeniach będziemy na bieżąco informować.