Trenerzy Mobilnej AMO na zgrupowaniu Talent PRO

W dniach 21-24 lipca 2019 na boiskach kompleksu Remes Opalenica, trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie lubuskim: Tomasz Pawliczak oraz Wojciech Kochanowski obserwowali zgrupowanie Talent PRO dla wyselekcjonowanej grupy 43 zawodników z roczników 2003-2005.

Obóz miał charakter pozycyjny ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego zawodnika. Sztab szkoleniowy na czele z trenerami Bartłomiejem Zalewskim oraz Marcinem Dorną liczył 13 trenerów a więc każdy z graczy objęty był szczegółowa opieką trenerów kadr narodowych. Dodatkowo Polski Związek Piłki Nożnej zaprosił do współpracy zawodników z klubowych Akademii z całego kraju, tym razem z Korony Kielce oraz Śląska Wrocław.

Największe wrażenie wzbudziła indywidualizacja zajęć oraz praca nad świadomością każdego z zawodników. Oprócz zajęć piłkarskich popartych analizami taktycznymi każdy z chłopców miał zajęcia teoretyczne z dietetyki, języka angielskiego, treningu mentalnego oraz komunikację z mediami.

Z lubuskich akcentów na zgrupowanie powołani zostali:
Jakub Malec rocznik 2003, wychowanek UKP Zielona Góra
oraz
Oskar Kozdroń, rocznik 2005, wychowanek Victorii Jasień. Obaj chłopcy obecnie są zawodnikami Akademii Zagłębia Lubin.

W kolejnym tygodniu trenerzy Mobilnej AMO udadzą się na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów do Gniewina, gdzie przyglądać będą się pracy z zawodnikami z roczników 2007 oraz 2006