RUSZA MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM!

lzpn-logoW województwie lubuskim startuje Mobilna Akademia Młodych Orłów, za którą odpowiadać będą trenerzy: Tomasz Pawliczak oraz Wojciech Kochanowski. Prowadzące przez nich zajęcia skierowane są do najlepszych zawodników (chłopców i dziewczynek) w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat). Przynajmniej raz na dwa miesiące Mobilne AMO będzie w każdym powiacie naszego regionu.

Mobilna Akademia Młodych Orłów  to nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. W woj. lubuskim Mobilne AMO wystartowało 1 lipca 2018 r., natomiast regularne szkolenia rozpoczną się od 1 grudnia 2018 r.
To kolejny ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Widzimy w tym ogromny potencjał, mogący przyczynić się do rozwoju polskiej piłki młodzieżowej i w połączeniu z pozostałymi projektami PZPN przełożyć się w przyszłości na sukcesy seniorów w rywalizacji klubowej oraz w reprezentacji Polski.

Projekt Mobilnego AMO oparty jest na dwóch filarach: edukacyjnym i selekcyjnym. W pierwszym kluczowe znaczenie ma systematyczne kształcenie trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców/opiekunów-pasjonatów. Projekt obejmuje jednolity program szkolenia, zgodny z najnowszymi trendami, i praktyczne pokazy treningu dzieci. Filar selekcyjny dotyczy obserwacji i wyłaniania wyróżniających się dzieci pod kątem kadr wojewódzkich, Letniej Akademii Młodych Orłów i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Decyzje personalne muszą uwzględniać pięć głównych czynników: kreatywność, technikę, motorykę, mentalność i taktykę indywidualną młodych zawodników.

Zajęcia w ramach Mobilnego AMO we wszystkich powiatach będą prowadzone wg takiego samego schematu. Ramowy plan szkolenia wygląda następująco (godziny podane przykładowo, godzina rozpoczęcia zajęć będzie ustalana z organizatorem):

15.00 - 16.00 - część teoretyczna, wykład;
16.15 - 17.15 - część praktyczna, trening pokazowy;
17.15 - 17.30 - omówienie treningu pokazowego;
17.30 - 17.40 - wydanie materiałów szkoleniowych uczestnikom;
17.45 - 18.45 - gra selekcyjna U-10, U-13.

Najpierw odbywać się będzie gra selekcyjna dla grupy, która brała udział w treningu pokazowym. Druga grupa w tym czasie przygotowuje się do gry. W przypadku zróżnicowanej infrastruktury możliwe są modyfikacje powyższych założeń gier selekcyjnych. Kolejne wizyty w danym miejscu mają się przemiennie koncentrować na innym roczniku - wizyta Mobilnego AMO z zajęciami w kategorii młodzik, kolejna w kategorii orlik. Gra selekcyjna na hali sportowej 5x5 w obu kategoriach wiekowych. Na boisku pełnowymiarowym lub orliku gra 7x7 dla obu kategorii. Grupy maksymalnie 16-osobowe (mogą w nich być dziewczynki). Mecze bez sędziowania (streetball).

Każdy zawodnik/zawodniczka biorący udział w zajęciach musi posiadać ważne badania lekarskie. W wyjątkowych przypadkach może być zgoda o stanie zdrowia wypełniona przez rodzica (druk dostarcza trener Mobilnego AMO).

Pierwsze szkolenia na terenie województwa lubuskiego rozpoczną się w grudniu. Na szkolenia będzie można zapisać się przez stronę pzpn24.pzpn.pl, a harmonogram szkoleń jest też dostępny na https://www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow,mobilne-amo-lubuskie,32304155.html

Trenerzy Mobilnego AMO zwracają się z prośbą o pomoc i współpracę przy zorganizowaniu sali/pomieszczenia z miejscami do siedzenia oraz hali sportowej lub boiska pełnowymiarowego (może być orlik) do przeprowadzenia treningu pokazowego i gry selekcyjnej. Cały sprzęt do wykładu i treningu zabezpieczają szkoleniowcy Mobilnego AMO.

Zajęcia w ramach Mobilnego AMO są bezpłatne, a udział w nich może wziąć każdy pasjonat piłki nożnej. Uczestnikami zajęć są najlepsi zawodnicy miejscowych klubów (dziewczynki, chłopcy) w dwóch kategoriach wiekowych: orlik (10/11 lat) ii młodzik (12/13 lat).  Dzieci do treningu pokazowego i gry selekcyjnej wybierają trenerzy klubowi/nauczyciele wychowania fizycznego z danego powiatu (max 5 zawodników z jednego klubu). Trenerzy przesyłają dane zawodników (imię, nazwisko, wiek, klub) do trenerów Mobilnego AMO na tydzień przed szkoleniem. Jeśli uczestników będzie więcej niż 16, selekcji dokonują trenerzy Mobilnego AMO. Zawodnicy/zawodniczki na trening pokazowy i grę selekcyjną zabierają własny sprzęt sportowy oraz obuwie halowe i na murawę naturalną lub sztuczną.
Mobilne AMO każdy powiat odwiedzi co najmniej raz na dwa miesiące. W ramach danego powiatu zaplanowane zostaną wyjazdy do różnych gmin. Dzięki temu każdy trener będzie miał okazję przynajmniej sześć razy w roku wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów dojazdu i udziału w konferencji.

Kontakt do Trenerów:

Tomasz Pawliczak                     tel. 607 457 102,               e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojciech Kochanowski             tel. 501 556 831                 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kochanowski Wojciech

 

Pawliczak Tomasz