Przed nami Falubaz Cup 2020

Już w najbliższą sobotę w Nowej Soli na dwóch halach sportowych odbędzie się kilka turniejów tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju Falubaz Cup. 28 listopada rywalizacja przeniesie się do hali tenisowej WOSiR Drzonków. Patronat nad wydarzeniem objął Lubuski Związek Piłki Nożnej. Szczegóły poniżej. 

Falubaz Cup zwykle odbywał się w terminie bliższym 6 grudnia, a do jego rozegrania potrzeba było dwóch, a z turniejem międzyklubowym trzech weekendów. Z oczywistych przyczyn tym razem z wielu atrakcji dodatkowych trzeba było zrezygnować, a więc nie tylko na salach zabraknie dopingujących swoje dzieci rodziców, ale i nie będzie otwartej zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci oraz występów artystycznych między turniejami.
- To, czego natomiast nie zabraknie, to element najważniejszy, a mowa oczywiście o sportowych, piłkarskich emocjach, a w tym: rywalizacji, gradu bramek i szalonych akcji w wykonaniu setek młodych adeptów piłki nożnej, okrzyków radości po golach, pewnie i łez po przegranych finałach, a na koniec nagród dla wszystkich, pucharów dla najlepszych zespołów i statuetek za wyróżnienia indywidualne - zapowiada Damian Stopa, prezes APF.
- Falubaz Cup to turniej o niemalejącej renomie i w dalszym ciągu największa tego typu impreza w naszym województwie. Zagramy na dwóch salach w Nowej Soli oraz jak zawsze na hali tenisowej na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie - dodaje szef Akademii.
W podziale na kilka roczników do gry ruszą chłopcy i dziewczęta z całego województwa i wszystkich ponad 20 lokalizacji Falubazu. Będą to m.in. zawodnicy z Zielonej Góry, Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Żagania, Szprotawy, Gubina, Nowego Miasteczka, Kargowej, Świebodzina czy Sulechowa.
Pierwszy gwizdek w sobotę 21 listopada w Nowej Soli rozbrzmi o godzinie 9.00 na hali "Elektryka", natomiast godzinę później rozpocznie się też turniej na hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Botanicznej. Tydzień później (28.11) dwa najmłodsze roczniki zagrają w Drzonkowie.
Patronami FC2020 są: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak, Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, Lubuski Związek Piłki Nożnej na czele z jego prezesem Robertem Skowronem. Partnerami natomiast: firmy Falubaz Polska i Toyota Zielona Góra oraz WOSiR Drzonków.
Patronatem medialnym FC2020 objęli: TVP3 Gorzów Wlkp., Radio Eska, wZielonej.pl, Tygodnik Krąg i Tygodnik Regionalna.

Harmonogram Falubaz Cup 2020

Sobota 21.11
Hala CKZiU "Elektryk"
- 9.00 - rocznik 2012
- 13.20 - rocznik 2013
- 17.00 - rocznik 2010/11
Hala SP 3 przy ul. Botanicznej
- 10.00 - rocznik 2008/09

Sobota 28.11
Hala tenisowa WOSiR Drzonków
- 9.30 - rocznik 2014
- 13.00 - rocznik 2015 i młodsi