Lechia Gran-Bud Zielona Góra zdobywcą Totolotek Pucharu Polski 2019/2020! (ZDJĘCIA)

Lechia Gran-Bud Zielona Góra wygrała z Wartą Gorzów Wlkp. 3:0 w finale Totolotek Pucharu Polski w Zbąszynku! Zespół z Zielonej Góry oprócz wygrania 40.000 zł będzie reprezentował woj. lubuskie na szczeblu centralnym. Rywalem zielonogórzan w 1/32 będzie Świt Skolwin Szczecin.

Lechia była zespołem lepszym i kontrolowała spotkanie - szczególnie w I połowie. W drugiej części spotkania Warta miała kilka okazji do zdobycia kontaktowej bramki, jednak bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Lechii Wojciech Fabisiak, który w końcówce spotkania obronił rzut karny.

Przed rozpoczęciem meczu Prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron z rąk Posła Bogusława Wontora otrzymał Odznaczenie za zasługi dla sportu, przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki. W ceremoni dekoracji wzięli udział: Poseł oraz Prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor, Wicemarszałek Woj. lubuskiego Łukasz Porycki, Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz przedstawiciele Lubuskiego ZPN: Prezes Robert Skowron i Wiceprezes Zdzisław Czyrka.

Lubuski Zwiążek Piłki Nożnej dziękuje Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za pomoc w organizacji finału Totolotek Pucharu Polski.

Lechia Gran-Bud Zielona Góra - Warta Gorzów Wlkp. 3:0 (2:0)
Bramki: Małecki 32', Kobusiński 36', Staśkiewicz 90+2'

www