LUBUSKI TURNIEJ OLDBOJÓW W SKĄPE

W sobotę, 22 września w Skąpe odbył się turniej oldbojów o puchar Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej piłki nożnej w Skąpe, to wynik wdrażania strategii Polskiego Związku Piłki Nożnej, mającej poprawić wskaźnik wzrostu partycypacji w amatorskiej piłce nożnej. Zawody były zorganizowane dla piłkarzy, którzy ukończyli 40 lat. W całym przedsięwzięciu wzięło udział osiem zespołów z różnych miejscowości naszego województwa (Słubice, Drezdenko, Witnica, Kożuchów, Zielona Góra, Świebodzin i Skąpe).

Z dwóch grup do półfinału przeszły po dwie najlepsze drużyny. Mecz pierwszej pary półfinałowej, Pogoń Świebodzin - Czarni Browar Witnica zakończył się remisem 1:1. W tym spotkaniu popis swoich możliwości dał najlepszy bramkarz turnieju, Krukowski Mirosław reprezentujący barwy Czarnych Browar Witnica. O przejściu do finału musiały zadecydować rzuty karne, w których lepszym okazał się świebodziński zespół. W drugim półfinale również nie brakowało emocji, gdzie drużyna KP Zielona Góra wygrała z Podokręgiem Drezdenko 3:1. Mecz o trzecie miejsce to rywalizacja dwóch zespołów z północnej części województwa, Drezdenko wygrało z Witnicą 3:2. W finale spotkały się zespoły ze Świebodzina i Zielonej Góry, które na co dzień rywalizują w Lubuskiej Lidze Oldbojów. Mecz finałowy był pokazem piłkarskich umiejętności zespołowych i indywidualnych. Najlepszy zawodnik turnieju, Tomasz Fliger reprezentujący barwy Pogoni Świebodzin stanął naprzeciw najskuteczniejszego zawodnika, Arkadiusza Dybka zawodnika KP Zielona Góra. Arek zdobył w finale jedną bramkę, która nie zagwarantowała zwycięstwa, gdyż mecz zakończył się remisem 1:1. Zwycięską drużyną okazał się zespół z Zielonej Góry, który wygrał w rzutach karnych 2:1.

Na zakończenie wszyscy piłkarze otrzymali upominki ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Puchary i dyplomy dla trzech najlepszych zespołów wręczył Wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Czyrka. Najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz i najskuteczniejszy zawodnik otrzymali okolicznościowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona. Najlepsza drużyna, KP Zielona Góra stała się właścicielem strojów piłkarskich wręczonych przez regionalnego specjalistę ds. rozwoju piłki amatorskiej, przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Nożnej Daniela Sienkiewicza.
Całe przedsięwzięcie to zaangażowanie wielu osób: Dyrektora Biura Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Graczyka, Prezesa klubu piłkarskiego Medyk Cibórz Andrzeja Celińskiego i Wójta Skąpe Zbigniewa Wocha. Obsługę sędziowską zapewnili koledzy Bolesław Skrzyński i Eugeniusz Boczkowski.